Доступність посилання

ТОП новини

Як візовий скандал у Німеччині вплине на перспективи спрощення візового режиму з Україною.


Надія Кандиба

Німеччина, 15 лютого 2005 - Скандал навколо зловживання німецькими візами, переважно з боку українських заробітчан, докотився й до міністра закордонних справ Німеччини. Представники опозиції закликають Йошку Фішера піти у відставку. Як пише у вівторок газета “Рейніше пост”, про ситуацію навколо видачі віз Фішер знав значно раніше, ніж він стверджує. Сам міністр напередодні взяв політичну відповідальність за процедуру видачі віз. Цей скандал тим часом вже призвів до запровадження жорсткіших правил видачі дозволів на в”їзд до Німеччини для українських громадян.

От вже кілька тижнів у Бундестазі працює спеціальні слідча комісія, яка вивчає обставини скандалу навколо зловживання німецькими візами з боку переважно українських заробітчан. На думку консервативної опозиції, масовий притік до Німеччини нелегальної робочої сили з країн СНД став можливим завдяки розпорядженню колишнього державного міністра в німецькому зовнішньополітичному відомстві Людґера Фольмера. Це розпорядження передбачало ухвалення рішення на користь прохача, навіть якщо виник сумнів щодо його особи. Крім того, бажаючі відвідати Німеччину не потребували підтвердження про платоспроможність сторони, що запрошує. Таке підтвердження замінювали спеціальні страхові поліси одного з німецьких страхових агентств.

Однак спрощенням процедури отримання німецької візи скористалися свого часу передусім перемитники. Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер довго мовчав стосовно цієї афери. Нарешті в понеділок він заявив про готовність взяти на себе політичну відповідальність за ймовірні помилки своїх співробітників, але водночас частину закидів перевів на колишній уряд Гельмута Коля:

“На мою думку, з огляду на факти, що існують, не можна покладати всю відповідальність за те, що відбувалося в Києві, на розпорядження Людґера Фольмера. Переважно зловживанню сприяли спеціальні страхові поліси, які були запроваджені ще попереднім урядом”.

Які наслідки матиме візовий скандал для міністра закордонних справ Німеччини, поки що сказати важко. З боку опозиції вже лунають вимоги про його відставку. Українські ж громадяни відчули на собі цей скандал ще 2003-го року після повернення до суворіших правил видачі віз.

До речі, днями канцлер Німеччини Ґерхард Шредер досить стримано відреагував на пропозицію полегшити візовий режим з Україною, запропонувавши спочатку дочекатися висновків, яких дійде слідча комісія Бундестаґу. На думку німецьких експертів, послаблення візового режиму в майбутньому залежатиме передусім від самої України. В інтерв`ю радіо “Свобода” німецький політолог, професор Кельнського університету Ґерхард Симон зазначив:

“Безвізове пересування громадян може відбуватися тільки між тими країнами, які мають приблизно однаковий життєвий рівень. Різниця між Україною та Німеччиною є такою великою, що скасування віз за таких умов принесе проблеми передусім для німців”.

Ґерхард Симон звернув увагу на те, що Німеччина, в якій зараз спостерігається надзвичайно високий рівень безробіття, просто не витримає масового потоку нелегальної робочої сили. Політолог нагадав, що подібні проблеми раніше можна було спостерігати між Німеччиною та Польщею. Лише після того, як у Польщі провели економічні реформи, люди стали жити краще і більше не були змушені шукати нелегального заробітку закордоном, вдалося вирішити і візові проблеми, наголошує німецький експерт.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG