Доступність посилання

ТОП новини

Саудівський король – рятівник польських сіамських близнючок.


Володимир Павлів

Варшава, 21 березня 2005 - У вівторок до Польщі з Саудівської Арабії повертаються найбільш відомі у цій країні сіамські близнючки Ольга та Дарія Домбровські. Півторарічних сіамських сестер із польського містечка Яниково у січні цього року успішно розділили у одній з лікарень саудівської столиці – Ріяді. Спонсором цього заходу став король Саудівської Арабії – Абдула ібн Абдулазиз аль-Сауд.

Сіамські близнючки з невеличкого польського містечка Яниково – Ольга та Дарія Домбровські – народилися у жовтні 2003 року в дитячій лікарні міста Лодзь. Ще до народження дівчаток лікарі виявили, що близнючки зрослися в районі спини і мають спільний фрагмент хребта і дванадцятипалої кишки. Дядько сіамських близнючок, тобто брат їхньої матері, Роберт Кашня виявився не лише добрим родичем, а й прогресивною людиною. Він помістив минулого року у інтернеті інформацію про дівчаток з проханням про допомогу.

Саме ця інформація й потрапила на очі фахівцям з лікарні імені Народної Гвардії у місті Ріяд - столиці королівства Саудівської Арабії. Арабські медики звернулися по допомогу до свого короля і той погодився профінансувати операцію з розділення сіамських близнючок з далекої Польщі, а також їхню післяопераційну реабілітацію та перебування їхньої матері і одного польського лікаря у Ріяді. Вартість всього цього склала понад 1 мільйон доларів. Успішну операцію з розділення обох сестер арабські спеціалісти здійснили 17-го січня цього року, і з того моменту Ольга і Дарія змогли не лише відчути, але й побачити одна одну.

У самій же Польщі сіамські близнючки з Яникова стали знаменитими з того моменту, коли польські засоби масової інформації розповіли про їхню історію та про шляхетний жест саудівського короля. Повідомлення про успішний результат по розділенню обох сестер обійшли практично всю центральну польську пресу.

Захоплені вчинком мусульманського монарха і присоромлені власною безпорадністю органи місцевого самоврядування вирішили до повернення щасливої сім’ї Домбровський підготувати їм великодній сюрприз – мама з двома півторарічними донечками, що у вівторок прибувають до Польщі, свята зустрічатимуть вже у новому просторому помешканні в центрі містечка, наданому міською владою.

Ще раніше, тобто у лютому, міська влада надала титул почесного громадянина Яникова саудівському королю Абдулі ібн Абдулазизові аль-Саудові. Втім , це буде, мабуть, не єдине відзначення, котре саудівський монарх отримає ще від вдячних поляків. Вже у середині березня саудівський король став лауреатом Ордену Усмішки, котрий за посередництвом всепольської громадської організації призначають самі польські діти.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG