Тим паче, що Бенедикт 16 ознайомлений з історією УГКЦ, зокрема з тими переслідуваннями, які зазнала Церква в радянський час. Про це розповіла радіо “Свобода” науковець, член Постуляційного бюро греко-католицької церкви у справі беатифікації митрополита Андрея Шептицького, історик Оксана Гайова. Пані Оксана у 1996 році у Римі мала честь спілкуватись з тодішнім кардиналом Йозефом Ратцінґером.
-- Це було 6-7 липня 1996року, коли УГКЦ святкувала свої уродини-400років відновлення єдності Української Церкви з Апостольським Престолом. Ми приїхали у Рим знімати документальний фільм про історію УГКЦ. Власне тоді й зустрілись з кардиналом Йозефом Ратцінгером. Він справив на мене велике враження-Людини дуже серйозної, врівноваженої і високодуховної. Було зрозуміло з розмови, що він вболіває за долю УГКЦ.
Оксана Гайова, яка десятиліттями працює над творами митрополита Андрея Шептицького, зазначила, що є чимало документів, листів митрополита періоду 1 світової війни, адресовані тодішньому Святішому Отцю Бенедикту 15, з яких зрозуміло, що він був зичливо налаштований до УГКЦ, якого тоді називали миротворцем, який закликав до миру, до збереження християнської родини.
-- Саме Бенедикт 15, попередник нинішнього Папи, підтвердив повновласть митрополита Андрея, наданої йому ще Папою Пієм Х у 1908 році на проведення місійної праці на території Російської імперії.
Оксана Гайова вірить, що Бенедикт 16 продовжить справу Івана Павла ІІ, яка стосується Греко-Католицької Церкви. Невдовзі Постуляція передасть усі зібрані свідчення у справі проголошення Блаженним митрополита Андрея Святішому Отцю Бенедикту 16.