Доступність посилання

ТОП новини

Український уряд помітив розкрадання чорнобильських коштів і розмірковує над тим, як краще висвітлювати в школах історію Другої світової війни.


Олександр Лащенко

Київ, 25 квітня 2005 року – Українська влада готується до двох історичних дат, що настануть з інтервалом у два тижні. Цього вівторка минає 19 років Чорнобильській трагедії. А 9-го травня – шістдесятиліття завершення Другої світової війни.

Напередодні цих дат в уряді заявили про розкрадання чорнобильських коштів, а щодо 9-го травня – у Києві розмірковують, як історію краще показувати школярам.

Мільйони доларів витратили за кілька років в Україні на міжнародних та вітчизняних експертів для досліджень на Чорнобильській АЕС, але жодного серйозного вирішення проблем атомної станції немає. Про це сказав віце-прем’єр з гуманітарних питань Микола Томенко. Він пообіцяв звернутися до Генеральної прокуратури і Контрольно-ревізійного управління з проханням перевірити використання виділених для досліджень на ЧАЕС грошей з-за кордону:

“Фантастично велика сума грошей пішла на надвисоку оплату консультантів та експертів – і, зрештою, жодного серйозного рішення, як вирішити ці проблеми, я особисто не побачив”.

Тим часом Генеральна прокуратура України порушила 63 кримінальні справи у зв''язку з розкраданням коштів на Чорнобильській АЕС. За даними Генпрокуратури, державі завдали збитків на суму понад 14 мільйонів доларів. За словами заступника генпрокурора Тетяни Корнякової, протягом двох років кошти на будівництво об''єкту "Укриття" над четвертим аварійним блоком станції, розкрадали комерційні фірми.

В Україні, крім річниці Чорнобильської трагедії, готуються також до відзначення завершення Другої світової війни. Події війни висвітлюватимуть в Україні об’єктивно, запевнив віце-прем’єр Микола Томенко. Це стосується і її висвітлення школярам:

“Було пікетування Міністерства освіти і науки ветеранськими організаціями та представниками Компартії. Мова йшла і про їхнє бачення того, як повинна висвітлюватися історія 1941-45-го років. Зокрема, стосовно шкільної програми є незадоволення, що на це дали тільки дві академічні години для вивчення. Я думаю, що ветерани тут праві”.

Водночас Микола Томенко вважає, що треба показати у шкільних підручниках не тільки героїзм солдатів, які боролися проти гітлерівців, а й величезні прорахунки Сталіна й Комуністичної партії. Саме через ці прорахунки загинули мільйони людей, наголосив віце-прем’єр.

Тим часом лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз повідомив нещодавно у Москві, що в шкільних підручниках термін "Друга світова війна замінили на Велику Вітчизняну". І таку заміну зробили саме після того, як міністром освіти став соціаліст Станіслав Ніколаєнко. (Про це писала російська "Независимая газета").

Зі свого боку, Станіслав Ніколаєнко зазначив радіо “Свобода”, що він підручників не переписує:

"Термін “Друга світова війна” ми визначаємо, коли говоримо про глобальне явище. Тобто, мається на увазі справді Світова війна. Коли 1941-го року фашистська Німеччина напала на Радянський Союз і на Україну, яка була в складі СРСР, для тих людей, які були на території тоді нашої країни, це була Вітчизняна війна”.

Ніколаєнко також сказав, що у підручниках є розділи про підпілля, партизанський рух, битви під Москвою та Сталінградом. Але там об''єктивно говорять і про роль ОУН-УПА, і про роль Комуністичної партії, стверджує міністр.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG