Доступність посилання

ТОП новини

Польські інвестори про відміну пільг в українських СЕЗ.


Володимир Павлів

Варшава, 25 квітня 2005 - Польські підприємці, котрі вклали гроші в спеціальні економічні зони України, домагатимуться компенсації від української держави через суд, якщо увійде в дію пропозиція уряду Тимошенко про скасування інвестиційних пільг. Причиною невдоволення польських інвесторів стала пропозиція українського уряду від 31 березня, згідно з якою можуть бути скасовані пільги для спеціальних економічних зон, а також оподаткування деяких видів діяльності інвесторів. Критики таких економічних зон вважають, що за допомогою них бізнесмени уникають від сплати податків і здійснюють тіньові операції. Офіційно український уряд пропонує скасувати пільги, щоб збільшити надходження до бюджету.

У спеціальних економічних зонах України, першу з яких створили ще десять років тому, діє близько 70 польських фірм. Більшість із них –майже 40 – зосереджені у яворівській зоні у Львівській області. Спеціальні, або ж вільні економічні зони, як правило, створюють у прикордонних районах чи міжнародних аеропортах, аби залучити іноземний капітал та технології, розбудувати інфраструктуру. За оцінками польського Міністерства економіки, польські інвестори вклали в українську економіку близько 150 мільйонів доларів. Цього року польські бізнесмени планували збільшити свої капіталовкладення в Україні ще на сто мільйонів доларів. Однак через скасування пільг у спеціальних економічних зонах ці плани навряд чи були б реалізовані, говорять польські підприємці і домагаються захисту своїх інтересів від уряду Польщі. Проте рішення українського уряду стало несподіванкою і для прем’єр-міністра Польщі Марека Бельки:

“Я не знаю, який статус має це рішення і чи український уряд передбачає якусь компенсацію за порушення попередньої угоди. В даний момент мені про це нічого не відомо”.

Представники Польсько-української економічної палати кажуть радіо "Свобода", що до них звертаються польські бізнесмени, котрі в разі необхідності збираються через суд відстоювати свої права в Україні. Найбільше обурення польських інвесторів викликає той факт, що український уряд намагається змінити правила гри без попередження і поставити іноземних інвесторів перед фактом.

У польському Міністерстві економіки розуміють, що рішення українського уряду може бути викликане й прагненням України якомога швидше вступити до Світової організації торгівлі, але не можуть погодитися з подібними методами. Експерт польського Міністерства еокономіки Ельжбета Бодьо говорить, що на Польщу теж тиснули з Європейського Союзу, щоб закрити спеціальні економічні зони, але поляки зробили це поступово. І саме цього польська сторона домагатиметься від України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG