Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі економісти позитивно оцінюють інвестиційний клімат в Україні, вказуючи водночас на проблеми, які й надалі існують.


Надія Кандиба

Німеччина, 28 квітня 2005 - Останнім часом чимало західних інвесторів починають справді серйозно цікавитися Україною. Про наявність такого інтересу свідчать численні інвестиційні форуми, які нині відбуваються в Західній Європі. Кілька тижнів тому про інвестиційні можливості йшлося на фахових конференція у Відні та Дюссельдорфі. А сьогодні подібний форум відбувся в діловому центрі Німеччини - місті Франфурт-на-Майні. Організаторами конференції виступили компанія PriceWaterhouseCoopers та консалтингова фірма CFC. На форум запросили цілу низку провідних західних та українських політиків та економістів.

Німецькі експерти загалом позитивно оцінюють інвестиційний клімат в Україні. Водночас вони звертають увагу на проблеми, які поки що подолати не вдалося. Зокрема, йдеться про все ще недостатню правову стабільність. Виступаючи на фракфуртському форумі, віце-голова Європейської бізнес-асоціації Йорґ Інтрігано зауважив, що багатьох підприємців здивувало несподіване скасування податкових та митних пільг. Подібну думку в телефонному інтерв’ю радіо “Свобода” висловив також член правління німецької компанії Leoni Уве Ламан. Нагадаємо, що Leoni, яка виробляє кабельні мережі для автомобілів, належить до піонерів серед серйозних інвесторів, які прийшли в Україну. Ця фірма вклала в свій завод в Стрию, на якому працює понад дві тисячі осіб, вже майже 40 мільйонів євро.

Уве Ламан: “Зміну владу в Україні компанія Leoni відчула на собі, як в позитивному, так і можливо в не зовсім позитивному сенсі. Позитивним було те, що мені вже вдалося двічі особисто спілкуватися з новим президентом, і в мене склалося враження, що нинішній уряд здатен прискорити зближення України з Європою. Але нове керівництво повинно також прискорити розв’язання нових проблем, які виникли в інвесторів останнім часом”, - наголосив Ламан.

Справа в тому, що Leoni раніше фактично безмитно завозила до України свій матеріал, з якого виробляла готову продукцію і потім знову вивозила її закордон:

“Такі митні правила ми випрацювали разом з попереднім урядом, але новий уряд, на жаль, несподівано без жодного попередження скасував їх, навіть не проконсультувавшись з нами. Це не тільки наша проблема, але й проблема інших потенційних інвесторів, які планують перенести в Україну свої виробничі потужності”, - сказав Ламан.

Член правління компанії Leoni застеріг, що в разі зволікання з вирішенням цих питань, Україна може втратити свою конкурентоздатність, як інвестиційна держава.

Під час дискусії на франкфуртському форумі запитання німецьких підприємців найчастіше стосувалися подальшої долі вільних економічних зон, а також реприватизації. Вартим уваги є те, що чимало підприємців розмірковують про вкладання грошей передусім у західні регіони, враховуючи їхню близькість до кордону. На конференції виступив посол Німеччини Дітер Штюдеман, який закликав підприємців інтенсивніше інвестувати також у східні області України. Ну, а щоб дещо підбадьорити бізнесменів організатори форуму запросили на урочистий пройом українського боксера Володимира Кличка та співачку Руслану.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG