Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 05:14

Ініціатором виходу України з проекту ЄЕП була Росія


Про це сказав в інтерв''ю Радіо "Свобода" міністр економіки України Сергій Терьохін. Перед тим на прес-конференції у Київі в п`ятницю Терьохін повідомив про те, що Україна не братиме участі в Єдиному економічному просторі з Росією, Білоруссю і Казахстаном і переходить на двосторонній формат відносин з Росією.


Про це сказав в інтерв''ю Радіо "Свобода" міністр економіки України Сергій Терьохін. Перед тим на прес-конференції у Київі в п`ятницю Терьохін повідомив про те, що Україна не братиме участі в Єдиному економічному просторі з Росією, Білоруссю і Казахстаном і переходить на двосторонній формат відносин з Росією.

Сергій Терьохін докладніше:

- Сьогодні вперше в історії переговорів з РФ міністр економічного розвитку Росії пан Греф заявив, що він і Росія бачить проект ЄЕП як проект митного союзу. Зі створенням єдиної тарифної сітки по імпорту товарів в межах наших кордонів плюс наднаціонального органу. Ви абсолютно знаєте про те, що Президент України неодноразово зазначав про вимушеність будь-яких норм міжнародних угод бути у гармонії з Конституцією України. Це перше.

По-друге, структура економіки РФ, Білорусі, Казахстану та України неоднорідна. Тому нам сьогодні як нафтоекспортерам аграрної продукції і нафтоімпортерам, припустимо, енергетичної продукції мати однакові тарифи з РФ є економічно безглуздо.


- Скажіть будь ласка, якою була реакція вашого російського колеги Германа Грефа на таку заяву? Можливо, потім, після прес-конференції він якось висловлював свою стурбованість?

- Ви знаєте, Греф – дуже логічна та освічена людина. Коли ми розклали, скажемо так, карти на столі, пропозиції щодо крапки по проекту ЄЕП була не зі сторони української, а зі сторони російської.

Більше того, російська сторона запропонувала швидко перейти до двостороннього масштабу, зробити комітет в рамках комісії Ющенко-Путін по економполітиці і соціальній політиці, який має очолюватися прем’єрами двох сторін, і передати цей комітет з відання Ради національних безпек України та Росії у відання міністерств економік двох сторін.


- Тобто, це варто розуміти так, що ЄЕП і участь України в ЄЕП поховала Росія, не Ви?

- Ініціатором риторики була російська сторона, а не Україна. Мені здається, що головна мета візиту Германа Оскаровича Грефа в Україну - це якраз пошук цієї крапи по проекту ЄЄП.

- Справа в тому, що деякі оглядачі після Вашої резонансної заяви вже сказали, що така позиція наразі не узгоджена з українським прем’єром та президентом. Чи Ви узгоджували заяву про вихід України з ЄЕП із Тимошенко, з Ющенком?

- Чекайте. Знову ж таки, дивіться на мою заяву. Я розповів про те, що досягли на своїх переговорах два міністри, які керують економіками. Ми сказали, що це не є рішення двох країн, а це є рішення двох робочих груп. Рішення таке: що на сьогодні Україні беззмістовно, а Росії накладно, тому що вона фінансує проект ЄЕП за рахунок власного бюджету, продовжувати переговори, які ніколи нічим не закінчаться. Тому дві сторони хочуть перейти до змістовних двосторонніх стосунків через цей комітет.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG