Доступність посилання

ТОП новини

Китай пропонує задокументувати гарні відносини членів Шанхайської організації співпраці


До Шанхайської організації співпраці входять Росія, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан та Китай.

Про це заявив президент країни Ху Цзіньтао під час саміту організації в китайському місті Шанхаї.

Він відзначив, що група хоче відігравати більшу роль у регіональних та глобальних відносинах.

За словами китайського президента, для цього країнам-членам ШОС треба прискорити розвиток економіки шляхом удосконалення законодавчої бази: “Цей регіон, по суті, такий само стабільний, як і решта світу. Водночас дуже поширені три сили [тероризм, екстремізм та сепаратизм], розповсюджені наркотики, міжнародні злочини серйозні, а економічний розвиток повільний. Нам потрібно всебічно налагоджувати співпрацю, працювати для досягнення довготривалого миру, спільної слави та гармонічного регіону”.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад, присутній на саміті як спостерігач, зазначив, що організація може допомогти встановленню миру в світі: “Співпраця у сфері культури, політики та оборони, окрім зміцнення миру та спокою в регіоні, може зіграти велику роль у встановленні миру та стабільності у світі. Вона зробить Шанхайську організацію співпраці сильним і впливовим органом у політичній, економічній та торгівельній сфері на регіональному та глобальному рівнях. Це попередить погрози владних сил та їхнє незаконне і силове втручання”.

На відкритті саміту президент Росії Володимир Путін наголосив, що з часу свого заснування Шанхайська організація співпраці набула авторитету та політичного впливу: “Увага і окремих держав, і цілих регіональних об’єднань до діяльності Шанхайської організації співпраці сьогодні невпинно зростає. Цей інтерес свідчить про те, що конструктивна та відкрита позиція країн-учасниць, рівноправний та взаємовигідний характер нашого партнерства мають велику притягальну силу”.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв сказав, що наразі країни-члени переглядають питання участі в Шанхайській організації співпраці: “Важливо відзначити, що приділено увагу вдосконаленню процедури прийняття до ШОС нових держав-членів та спостерігачів. Це питання має актуальне значення на тлі інтересу до ШОС, що помітно підсилюється з боку світової спільноти. Ми дали доручення Раді Міністрів закордонних справ ШОС узгодити підходи та критерії прийняття нових держав до Організації”.

До Шанхайської організації співпраці входять Росія, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан та Китай.
XS
SM
MD
LG