Доступність посилання

ТОП новини

Президент може не подавати до парламенту кандидатуру прем''єра від коаліції


Як заявив сьогодні суддя Конституційного суду у відставці Петро Мартиненко, це не суперечитиме законодавству.

Петро Мартиненко зазначив, що Президент України несе відповідальність за дотримання Конституції України, положень про її суверенітет та цілісність, про права та свободи громадян.

Петро Мартиненко: “Він має право і обов’язок, якщо є певні небезпеки для тих цінностей в Конституції, які він гарантує, відмовитися від представлення цієї кандидатури. І це цілком юридично виправдано”.

Колега Петра Мартиненка Микола Козюбра визнав, що останні зміни до Конституції, на жаль, чітко не визначили, чи подання запропонованої кандидатури Президентом є його правом або обов’язком, але він має мандат безпосередньо від народу:

“Вже цей факт не може його робити винятково передавальною інстанцією чи кур’єром, який відніс у Верховну Раду своє подання щодо кандидатури. Йому дається 15 днів не для того, щоб він думав, а для проведення відповідних консультацій, пошуку відповідних компромісів”. Суддя Конституційного Суду України у відставці Миколи Козюбра сказав також, що заяви депутатів Верховної Ради щодо самостійного винесення кандидатури прем’єра на голосування є “довільним тлумаченням”:

“За статтею 19-ю Конституції діє принцип відносно органів державної влади: їм дозволено лише те, що прямо передбачене законом і Конституцією. Це нормальний демократичний принцип. Цього Конституція не передбачає, тому Верховна Рада самовільно робити це не в змозі”.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG