Доступність посилання

ТОП новини

Світ очікує резолюції ООН щодо Лівану.


Василь Зілгалов Прага, 9 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Дискусії довкола проекту резолюції ООН, на яку покладаються надії щодо припинення війни в Лівані, тривають. Представники Ліги арабських країн попередили Раду безпеки, що у разі подальшого зволікання в Лівані може розпочатися громадянська війна. Ситуація довкола цього документа змусила президента Франції Жака Ширака перервати відпустку.


Делегація міністрів закордонних справ Ліги арабських країн попереджає Раду безпеки, що резолюція ООН щодо Лівану має передбачати комплексне і негайне вирішення проблеми, що має включати одночасне виведення ізраїльських військ з Лівану і введення миротворчих сил у буферну зону на півдні країни. Виступаючи у вівторок на відкритому засіданні Ради безпеки від імені арабських країн, міністр закордонних справ Катару шейх Хамад Бін Джассем аль-Тані попередив, що ухвалення компромісної американсько-французької резолюції може призвести до громадянської війни в Лівані. Виконувач обов‘язків міністра закордонних справ Лівану Тарек Мітрі так висловився з приводу американсько-французького проекту резолюції:

"Сумно, що проект резолюції не лише не йде назустріч багатьом нашим вимогам, але й може не принести здійснення тих сподівань, того, чого хоче досягти міжнародна спільнота".

Президент Франції Жак Ширак у середу перервав свою відпустку, щоб обговорити з кабінетом ситуацію в Лівані. Він заявив про те, що ігнорувати вимоги про негайне припинення вогню "аморально" і додав:

"Проект резолюції Ради безпеки ООН, над яким ми нині працюємо, повинен, як я вважаю, відповідати двом вимогам: відновлення суверенітету уряду Лівану на всій території країни і визнання права Ізраїлю на гарантії безпеки".

Ізраїль зі свого боку переконаний, що одним з головних наслідків резолюції ООН має бути повне роззброєння “Хезболли” і надійність миротворчих сил на півдні Лівану, незалежно від того, з якої країни вони будуть.

З Нью –Йорка повідомляють, що ухвалення резолюції Радою безпеки маловірогідне раніше, аніж 10 серпня у четвер.

Матеріали по темі: Бої в Лівані тривають, дискусії в ООН також.
XS
SM
MD
LG