Доступність посилання

ТОП новини

Україна відправляє до Іраку першу партію бронетранспортерів


Україна відправляє до Іраку першу партію бронетранспортерів БТР-4. Державне підприємство «Завод імені Малишева» сьогодні відвантажило зі своєї території для відправки Збройним силам Іраку 26 одиниць техніки.

За словами виконувача обов’язків генерального директора підприємства Володимира Мазіна, поставки військової техніки здійснюються в рамках контракту між Україною та Іраком, який був підписаний 2009 року.

БТР-4 розроблені Харківським конструкторським бюро імені Морозова, і перша партія машин для Іраку виготовлена на виробничій базі цього підприємства.

Як заявив Мазін, перша партія була виготовлена в досить складних умовах і в короткі терміни. Іноземний замовник при підписанні акту здачі-прийому машин практично не мав до них зауважень. «Це результат складної роботи, проект великий не лише для заводу та області, а й для всієї держави. Підписання контракту було великим політичним кроком. У нас є всі можливості для виконання проекту і ми довели, що можемо виконувати серйозні завдання», – сказав Мазін.

За його словами, нині завод приступає до роботи над другою партією БТРів кількістю в 62 одиниці. А терміни їх передачі будуть обумовлені у ході переговорів із замовником.

У 2009 році Україна підписала з Іраком контракт, згідно з яким, серед іншого, має поставити до березня 2012 року 420 одиниць БТР-4. Співвиконавцем контракту виступає державне підприємство «Завод імені Малишева» (Харків). Вартість контракту, яким передбачено, зокрема, і поставки з України в Ірак літаків Ан-32 та ремонт авіатехніки, становить 2,4 мільярда доларів.
XS
SM
MD
LG