Доступність посилання

ТОП новини

Американські сенатори обговорили в Пекіні права людини


Делегація у складі дев’яти американських сенаторів під керівництвом лідера сенатської більшості Гаррі Ріда зустрілася в четвер у Пекіні зі заступником голови КНР Сі Цзіньпіном і головою китайського парламенту У Банґо. Спостерігачі відзначають, що це найбільша делегація американських законодавців, яка коли-небудь відвідувала КНР.

Подробиці зустрічі не розголошуються, проте відомо, що одним із головних питань порядку денного були економічні зв’язки між двома країнами. Як наголосив прес-секретар китайського МЗС Хун Лей, міцні китайсько-американські відносини зараз важливі як ніколи. За його словами, економічні зв’язки двох країн набули глобального розмаху.

Очікувалося також, що на зустрічі приділять увагу питанням дотримання прав людини – зокрема, побоюванням американської громадськості триваючими репресіями проти китайських дисидентів.

Прес-секретар китайського МЗС визнав наявність розбіжностей між Пекіном і Вашингтоном, проте не назвав серед них права людини. При цьому він вказав на історичні та культурні відмінності між двома країнами і наголосив, що вони перебувають на різних етапах економічного розвитку. Хун Лей закликав США поліпшити комунікацію, спробувати краще зрозуміти Китай і уникати політизації економічних аспектів.
XS
SM
MD
LG