Доступність посилання

ТОП новини

Іран ігнорує вимогу Ради Безпеки ООН щодо припинення збагачення урану


Міжнародна агенція з атомної енергії повідомила, що Іран продовжує роботи зі збагачення урану, попри те, що сьогодні – 31 серпня - збігає термін ультиматуму Ради Безпеки ООН Іранові щодо згортання його ядерної програми.


Міжнародна агенція з атомної енергії повідомила, що Іран продовжує роботи зі збагачення урану, попри те, що сьогодні – 31 серпня - збігає термін ультиматуму Ради Безпеки ООН Іранові щодо згортання його ядерної програми, - мовиться у доповіді Міжнародного агентства з атомної енергії.

У документі також зазначається, що інспекторам МАГАТЕ в Ірані чинять всілякі перешкоди, які заважають їм працювати.

Доповідь МАГАТЕ має конфіденційний характер і може послужити основою для запровадження санкцій проти Ірану.

Західні інформаційні агентства отримали цей документ від дипломатів.

Про серйозні наслідки для Ірану – в разі відмови підкоритися вимогам Ради Безпеки ООН і припинити збагачувати уран – попередив президент США Джордж Буш:

"Ми далі тісно співпрацюватимемо з нашими союзниками, щоб знайти дипломатичний вихід. Але зухвалість Ірану мусить мати свої наслідки, і ми не можемо дозволити Іранові розробити ядерну зброю."

Тим часом представник Китаю при ООН висловив надію на продовження діалогу між світовою спільнотою та Іраном.

Посол Сполучених Штатів в ООН Джон Болтон повідомив журналістам у Нью-Йорку:

"Іран кидає виклик міжнародній спільноті, Іран не припиняє діяльність зі збагачення урану. І з того, що видно зі звіту МАГАТЕ, він продовжує розвивати можливості створити ядерну зброю - на порушення своїх зобов’язань за угодою про непоширення ядерної зброї".

Офіційний Тегеран наголошує на тому, що іранська атомна програма є мирною. Проте, західні країни та представники МАГАТЕ підозрюють, що під приводом мирного використання атома Іран намагається таємно виготовити атомну зброю.
XS
SM
MD
LG