Доступність посилання

ТОП новини

Європейська комісія дала згоду на приєднання Болгарії і Румунії до Євросоюзу вже у січні 2007 року


Але, при цьому керівництво Європейського Союзу попередило, що обом країнам – ще належить виконати низку умов і провести необхідні реформи.

У випадку невиконання цих вимог, проти Болгарії і Румунії можуть запровадити санкції, включно із тимчасовим позбавленням фінансування, а також позбавлення права голосу у Євросоюзі.

Президент Румунії Траян Басеску заявив, що готовий до труднощів, які очікують на його країну у зв’язку зі вступом до Євросоюзу.

Членство в ЄС означатиме для Румунії початок шляху реформ – наголосив Басеску в інтерв’ю Радіо Свобода:

"Що стосується нас, то на вступі до Євросоюзу шлях Румунії не завершується. Це лише утворення, яке перетворить Румунію на успішну країну, якщо ми будемо продовжувати впроваджувати реформи з належною швидкістю. Але якщо ми будемо думати, що зі вступом до ЄС нам нема чого більше робити, то провал нам гарантований,”

Із наступного року Євросоюз вирішив призупинити своє розширення. Про це напередодні заявив глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу:

"Після завершення п’ятого етапу розширення Євросоюзу і вступу до нього Болгарії та Румунії я впевнений, що кожному наступному розширенню мають передувати внутрішні реформи. Це спосіб впевнитись у тому, що наш розширений союз функціонуватиме ефективно та гармонійно”.

4-ри роки тому вступити до Євросоюзу Румунії і Болгарії завадив низький темп реформ.
XS
SM
MD
LG