Доступність посилання

ТОП новини
23 січня 2021, Київ 16:06

Президент України наполягатиме на швидшому розгляді Верховною Радою статусу воїнів УПА


Глава держави сказав, що наполягатиме на якнайшвидшому розгляді Верховною Радою законопроекту щодо визначення статусу вояків ОУН-УПА.

Про це повідомила прес-служба Президента.

«Як Президент я не визначаю цей статус, але я можу спонукати владу, в тому числі парламент, розглянути це питання і прийняти рішення по суті. Це завдання указу, який я підписав сьогодні вранці», – повідомив глава держави.

Глава держави сказав журналістам у Сумській області, що наполягатиме на якнайшвидшому розгляді Верховною Радою законопроекту щодо визначення статусу вояків ОУН-УПА.

Говорячи про питання історичного примирення воїнів ОУН-УПА і Радянської армії, Президент ще раз наголосив: в основі цього конфлікту лежать викривлені знання відповідного історичного періоду.

Віктор Ющенко нагадав, що рік тому доручив уряду створити комісію, яка мала провести ретельне історичне дослідження ролі і місця ОУН-УПА. Комісія завершила свою роботу близько 4 місяців тому, і тепер необхідно, щоб на ґрунті цих досліджень до парламенту було внесено законодавчу ініціативу, яка визначила б статус вояків Української повстанської армії.

Recommended

XS
SM
MD
LG