Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині згоріла дерев’яна церква 19 століття


Полум’я повністю знищило храм у Сколівському районі. Дерев’яний храм “Пресвятої тройці” 1860 року загорівся у день 22 жовтня

Полум’я повністю знищило храм у Сколівському районі. Дерев’яний храм “Пресвятої тройці” 1860 року загорівся у день 22 жовтня. Рятувальники гасили вогонь протягом двох годин, врятували деякі сакральні цінності на суму 150 тисяч гривень. За попередньою інформацією обласного управління МНС, причиною пожежі стало коротке замикання на електрощиті. Це був діючий храм греко-католицької громади. Постраждалих внаслідок цієї пожежі немає, але пам’ятка архітектури пропала.

Це уже 7 дерев’яний храм, який цього року згорів на Львівщині. Депутатська комісія з питань культури, духовного відродження Львівської облради ініціює проведення інвентаризації тих храмів, які залишились, такий перелік востаннє був проведений у 60-ті роки.

Наразі депутатська комісія домагається від прокуратури поновлення розслідування кримінальних справ щодо підпалу дерев’яних храмів і 27 жовтня відбудеться велика нарада щодо ситуації з руйнуванням пам’яток архітектури в області за участю депутатів, керівників області, районів, силових відомств.
XS
SM
MD
LG