Доступність посилання

ТОП новини

Розширення ЄС обговорюють сьогодні глави МЗС країн Євросоюзу


Напередодні Брюссель запропонував, щоб вступ нових країн до Європейського Союзу залежав не від географічного розташування, а від того, чи відповідає держава європейським цінностям, повідомляє кореспондент Радіо Свобода

Напередодні Брюссель запропонував, щоб вступ нових країн до Європейського Союзу залежав не від географічного розташування, а від того, чи відповідає держава європейським цінностям.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі, Єврокомісія зазначає, що виконуватиме зобов’язання стосовно країн, які вже ведуть переговори про вступ. Однак, окрім Балканських країн та Туреччини, Брюссель не уточнює, які ще європейські країни зможуть коли-небудь претендувати на членство в ЄС.

Після прийому Болгарії та Румунії у 2007 році ЄС почне прискіпливіше відбирати кандидатів на вступ у ЄС. Комісар Євросоюзу з питань розширення Олі Рен вважає, що якість розширення важливіша за його швидкість.

Окрім того, Брюссель хоче заручитися підтримкою громадян країн Євросоюзу. Комісар Рен зазначає: “Нам слід забезпечити громадську підтримку щодо розширення. Процес розширення і надалі буде суворим. Потрібна також впевненість у здатності ЄС інтегрувати нові країни. Важливо прислухатися до людей, звертатися до їхніх реальних занепокоєнь і розібратися з міфами та фактами”.

Стосовно ж відносин з Росією, то йтиметься, зокрема, про новий договір між ЄС та Москвою, який замінить нині чинну угоду про партнерство. Обговорення договору запланували на кінець листопада на саміті ЄС-Росія. Проте Польща має намір блокувати ці переговори доти, доки Москва не підпише Енергетичну хартію.

Глави МЗС 25 країн Євросоюзу планують ухвалити рішення про можливе пом’якшення санкцій проти Узбекистану, запроваджених після подій в Андижані у травні минулого року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG