Доступність посилання

ТОП новини

Президент України Віктор Ющенко бере участь у ювілейному саміті СНД в Мінську


Він зустрівся з лідером Узбекистану Ісламом Каримовим, з яким обговорив за зміцнення двосторонньої співпраці при створенні транспортних коридорів, у видобутку і транспортуванні енергоносіїв. Про можливу зустріч Віктора Ющенка з російським лідером Володимиром Путіним остаточної інформації наразі немає.


Міністр закордонних справ Борис Тарасюк повідомив, що український лідер хоче бути активним учасником засідання Ради глав країн Співдружності.

Два питання з семи, які мають обговорити президенти країн СНД, є українськими ініціативами, озвученими Віктором Ющенком у 2005 році на попередньому саміті в Казані, повідомив напередодні міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

Питання, ініційоване Україною, пов’язане з правовим оформленням державних кордонів. Від неврегульованості тут потерпають всі країни СНД. Є тут і не застарілі проблеми, наприклад, що білоруський парламент досі не ратифікував Договір про спільний державний кордон з Україною, підписаний у 1997 році, повідомляє кореспондент Радіо Свобода Валерій Каліновський з Мінська.

Крім цього Україна виступає з деякими соціальними ініціативами та намагається реалізувати спільну зону вільної торгівлі в рамках країн СНД.

Президент України матиме у Мінську кілька двосторонніх зустрічей. Він зустрівся з лідером Узбекистану Ісламом Каримовим, з яким обговорив за зміцнення двосторонньої співпраці при створенні транспортних коридорів, у видобутку і транспортуванні енергоносіїв.

Про можливу зустріч Віктора Ющенка з російським лідером Володимиром Путіним остаточної інформації наразі немає.
XS
SM
MD
LG