Доступність посилання

ТОП новини

Заступник голови Секретаріату Президента називає непорозумінням ситуацію, що склалася навколо візиту прем’єра України до США


Візит українського прем’єра до США запланований на 3-7 грудня.

Про це Арсеній Яценюк заявив у Києві:

“Мова йде про формальне виконання указу Президента. Якщо указ Президента виконують, то жодних питань до зовнішньополітичної діяльності будь-яких українських посадовців не може виникати. Мені приємно, що сьогодні уряд проголосував за пропозицію Президента, змінені формулювання, на яких відповідні директиви погоджені урядом і будуть затверджені Президентом у встановленому порядку. Тобто формально питання вирішене”.

Раніше Міністерство закордонних справ нотою повідомило посольство США про перенесення візиту Віктора Януковича. Причиною такого рішення відомство називало недотримання процедури розробки директив українській делегації на час поїздки до США.

Сьогодні уряд підписав необхідні директиви і направив їх на затвердження до Секретаріату. Напередодні документ затвердила парламентська коаліція.

Візит українського прем’єра до США запланований на 3-7 грудня.

А посол США у Києві Вільям Тейлор передбачає, що грудневий візит українського прем‘єра до Вашингтона буде успішним.

На запитання Радіо Свобода, чи пам’ятають американці, що під час передвиборчої кампанії Віктора Янукович два роки тому лунали антиамериканські гасла, посол Вільям Тейлор сказав:

«Питання не забули. Але багато людей спостерігали за цим прем’єром і цим урядом та дійшли висновку, що речі змінилися. Ми знаємо (як будь-хто, хто спостерігає тут за ситуацією), що український народ сьогодні інакший ні був два роки тому. Політики, які представляють український народ, вони також змінилися. І це важливий висновок. Важливо, щоб прем’єр, коли він буде у Вашингтоні продемонстрував, що він має європейський фокус, що дуже задоволений зустрічами з американцями. Американці будуть дуже задоволені зустрічами з ним. Тому я гадаю, що це буде успішний візит».

Посол Вільям Тейлор також заявив, що Сполучені Штати далі вважають Україну своїм стратегічним партнером. Прем’єр Віктор Янукович планує робочий візит до США 3-7 грудня.

Читайте повну розшифровку інтерв''ю: Посол США Вільям Тейлор: «Інвестори мають бути певні, що в Україні справедливі суди».
XS
SM
MD
LG