Доступність посилання

ТОП новини

Члени антикризової коаліції погодили кадрові зміни у Міністерстві внутрішніх справ


Про це повідомив журналістам заступник керівника фракції Партії регіонів Євген Кушнарьов. За його словами, усі члени коаліції, у тому числі депутати від СПУ, підтримують це рішення. Тимчасова слідча комісія має достатньо фактажу, щоб відправити у відставку міністра Юрія Луценка, заявив напередодні голова цієї комісії Володимир Сівкович. Президентська ж сторона кваліфікує ситуацію навколо Юрія Луценка як виключно політичну.


Про це повідомив журналістам заступник керівника фракції Партії регіонів Євген Кушнарьов. За його словами, усі члени коаліції, у тому числі депутати від СПУ, підтримують це рішення.

Як сказав Кушнарьов, також досягнуто домовленості між членами коаліції щодо квотного представництва на керівних посадах в інших міністерствах.

За його словами, передбачається, що за квотою Партії регіонів будуть призначені двоє міністрів, а за квотою СПУ – один. При цьому він не уточнив, про які міністерства йдеться.

На сьогодні є вакантними посади міністра з питань надзвичайних ситуацій і міністра з питань сім’ї молоді та спорту. Третьою вакансією може стати посада керівника МВС, якщо буде прийнято рішення про відставку Юрія Луценка.

Тимчасова слідча комісія має достатньо фактажу, щоб відправити у відставку міністра Юрія Луценка, заявив напередодні голова цієї комісії Володимир Сівкович:

“Фактажу вистачає, є два рішення: рішення комісії і рішення Комітету з боротьби з організованою злочинністю. Для відставки цього достатньо. А чи достатньо буде голосів у залі – побачимо після голосування”.

Президентська ж сторона кваліфікує ситуацію навколо Юрія Луценка як виключно політичну. Ось що з цього приводу каже представник глави держави у парламенті Роман Зварич:

“Незалежно від того, що говориться публічно, звільнення будь-якого міністра, тим більше у таких умовах, як це планується зробити зараз, воно носить виключно політичний характер. Будь-які здогадні твердження про корупцію чи щось подібне – це лише підтекст, супровідна документація і більше нічого”.

Блок Юлії Тимошенко, хоч і висловлює невдоволення роботою міністра Луценка, за його відставку не голосуватиме. Представник соціалістів Віталій Шибко напердодні в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що це питання СПУ має вирішити сьогодні:

“Свого часу Луценко був делегований на посаду міністра саме від нашої фракції. Це буде враховуватися. Далі, ще аналізуватиметься його останні заяви, кроки, зокрема, і поведінка, і інші обставини, які йшли у протиріччя з принципами, які сповідує сьогодні Соціалістична партія”.

Підставою для створення тимчасової слідчої комісії стали публікації у одній із газет про начебто факти корупції у МВС. Раніше Печерський суд Києва визнав Юрія Луценка винним у двох правопорушеннях, після чого Апеляційний суд скасував це рішення.

Міністерське крісло Луценко посів в результаті домовленостей між Президентом Ющенком та тоді ще кандидатом у Прем’єри – Януковичем.
XS
SM
MD
LG