Доступність посилання

ТОП новини

Генеральний секретар Ліги арабських держав називає політичну кризу в Лівані «серйозною»; в країні тривають демонстрації за відставку уряду


Шиїтський рух «Хезболла» та його просирійські союзники вимагають відставки уряду через те, що він відмовляється надати просирійським силам право вето на законодавчі акти. Уряд заявляв, що не збирається приставати на цю вимогу.

Амр Мусса прибув у неділю до Бейрута на переговори з різними політичними силами в Лівані.

Раніше цього дня прем’єр-міністр Лівану Фуад Сініора заявив, що не вважає себе в облозі, й пообіцяв намагатися досягти примирення.

Вже третій день поспіль тисячі демонстрантів блокують приміщення, де працює прем’єр.

Вони виставили під будинком наметовий табір і кажуть, що не підуть, доки уряд не виконає їхні вимоги.

Шиїтський рух «Хезболла» та його просирійські союзники вимагають відставки уряду Сініори через те, що уряд відмовляється надати просирійським силам право вето на законодавчі акти.

Уряд заявляв, що не збирається приставати на цю вимогу.

Його підтримують у цьому на Заході.

Антисирійські сили натомість стверджують, що вимоги опозиції — це змова з метою зірвати створення міжнародного трибуналу, який має розслідувати вбивство тодішнього антисирійського прем’єр-міністра Лівану Рафіка Харірі 2005 року.

Створення такого трибуналу санкціонувала Організація Об’єднаних Націй.

Напруженість у Лівані зросла минулого тижня, коли вбили антисирійського міністра і подали в відставку шестеро просирійських міністрів.
XS
SM
MD
LG