Доступність посилання

ТОП новини

Північна Корея висунула низку вимог щодо своєї ядерної програми


Серед них, зокрема, скасування усіх санкцій ООН та фінансових обмежень, запроваджених США після першого ядерного випробування КНДР у жовтні.

Серед них, зокрема, скасування усіх санкцій ООН та фінансових обмежень, запроваджених США після першого ядерного випробування КНДР у жовтні.

Про це заявив керівник делегації азійської країни на шестисторонніх переговорах у Пекіні.

Він додав, що Північна Корея також хоче побудувати реактор на “легкій воді” для розвитку власної енергетики.

Інакше, за словами дипломата, КНДР продовжуватиме політику “ядерного стримування”.

Глава американської делегації Крістофер Хілл заявив, що США уже “втрачають терпіння” через небажання Пхеньяна відмовитися від програми створення ядерної зброї.

Міністр оборони Японії порівняв Північну Корею з власною країною у період перед Другою світовою війною: “Північна Корея – це не просто тоталітарна держава. Вона випробовує і намагається володіти ядерною зброєю, тому ми питаємо себе: чи можна якось контролювати Північну Корею? Нам нелегко визнавати, але залякування у цьому випадку може не спрацювати. З точки зору інших країн, Північна Корея схожа на Японію перед Другою світовою війною: вона видається загрозою, і ми не знаємо, яким буде її наступний крок”.

У багатосторонніх переговорах, які після річної перерви відновилися у Китаї, беруть участь Північна та Південна Кореї, США, Китай, Росія та Японія.
XS
SM
MD
LG