Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні після довготривалої паузи в Україну прибуває Владімір Путін


Український Президент сподівається, що ця зустріч допоможе поглибити українсько-російські відносини у багатьох сферах. Представник антикризової коаліції від Партії регіонів Євген Кушнарьов вважає, що сьогоднішня зустріч має прояснити ситуацію українсько-російських стосунків. Міністерство закордонних справ під час комісії Ющенко-Путін представлятиме відставлений-поновлений Борис Тарасюк.


Спочатку український та російський президенти зустрінуться віч-на-віч. А потім візьмуть участь у засіданні Міждержавної комісії Ющенко-Путін.

Український Президент сподівається, що ця зустріч допоможе поглибити українсько-російські відносини у багатьох сферах. Про це Радіо Свобода розповів представник Президента у парламенті Роман Зварич. На завершення комісії Ющенко-Путін сторони планують підписати низку двосторонніх угод.

Розповідає прес-секретар Президента Ірина Ванникова: “Про внесення змін і доповнень до угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Російської Федерації про пункти пропуску через державний кордон між Україною та Росією. Друга – про реадмісію. Третя – про взаємну охорону прав на результати інтелектуальної діяльності, що використовуються і отримані у ході двостороннього військово-технічного співробітництва. Четверта – про безвізові поїздки громадян України та Російської Федерації. І п’ята — про співробітництво між Міністерством культури та туризму України і Міністерством культури та масових комунікацій Російської Федерації”.

А посол Росiї в Українi впевнений, що вiзит президента Путiна до Києва прискорить розвиток вiдносин між двома країнами. Про це Віктор Черномирдін заявив в інтерв’ю агентству "Iнтерфакс-Україна" напередоднi вiзиту Владіміра Путiна до Києва.

Розповiдаючи про проблеми в українсько-росiйських вiдносинах, Черномирдін зазначив, що за попереднi роки товарообiг мiж Росiєю й Україною збiльшився практично вдвiчi, "однак темпи за останнiй рiк почали знижуватися".

Посол висловив сподiвання, що Українi й Росiї не загрожуватимуть новi кризи в "газових" вiдносинах.

Представник антикризової коаліції від Партії регіонів Євген Кушнарьов вважає, що сьогоднішня зустріч має прояснити ситуацію українсько-російських стосунків: “Путін не відвідував Україну понад рік. А минулі роки зустрічі президентів відбувалися по 5-6 разів на рік. Безумовно, ця зустріч повинна дати відповіді на дуже багато питань. А у стратегічному плані— на головне питання: чи ми дійсно відходимо від того напруження, яке виникло у минулому році”.

Втім, не всі представники антикризової коаліції покладають великі сподівання на нинішній візит Путіна. На думку соціаліста Івана Бокого, це буде просто чергова зустріч: “Для того, щоб чекати реальних результатів, потрібно провести широкомасштабні переговори на рівні експертів. Таких переговорів не було. Були зустрічі урядовців— все, але широкомасштабних переговорів не було. Тому принципових, проривних рішень, я думаю, не буде”.

Міністерство закордонних справ під час комісії Ющенко-Путін представлятиме відставлений-поновлений Борис Тарасюк. Роман Зварич: “Міністр закордонних справ Борис Іванович Тарасюк виконуватиме свої обов’язки у повному обсязі. Тарасюк є і буде міністром закордонних справ. Крапка”.

А сам Тарасюк не очікує конфліктів з членами уряду під час заходів в ході візиту Президента Російської Федерації: «Ніяких конфліктів я не очікую».

Щодо візиту глави російської держави міністр закордонних справ України заявив: «Ми очікуємо, що візит дасть можливість двом президентам більш детально подивитися на проблеми і, можливо, докласти зусиль, враховуючи їхні повноваження для розв’язання деяких існуючих проблем»

Прем’єр-міністр Віктор Янукович та антикризова коаліція не визнають Бориса Тарасюка міністром.
XS
SM
MD
LG