Доступність посилання

ТОП новини

Борис Тарасюк проти ідеї створення національної кримськотатарської автономії


Голова Народного Руху України, міністр закордонних справ України не підтримує ідею створення на території Криму кримськотатарського національного територіального утворення (автономії або держави).


Голова Народного Руху України, міністр закордонних справ України Борис Тарасюк не підтримує ідею створення на території Криму кримськотатарського національного територіального утворення (автономії або держави).

Про це він заявив у суботу на прес-конференції в Сімферополі.

За словами лідера НРУ, очолювана ним політична сила не тільки виступає проти, але й засуджує ідею створення в Україні національної автономії або яких-небудь інших утворень, оскільки вважає, що це приведе до ослаблення територіальної цілісності держави.

«Як голова Народного Руху України, як громадянин, я виступаю категорично проти будь-яких дій, що ведуть до сепаратизму в Україні», – наголосив Борис Тарасюк.

Водночас він зазначив, що кримськотатарський народ, як і інші народи, що проживають в Україні, має право на національну ідентичність і самобутність: «Я хочу сказати, що, як голова Народного Руху, я підтримую право кримськотатарського народу, а також всіх інших національностей України на забезпечення їхньої національної ідентичності, національної самобутності. Підтримую право на розвиток культури, мови кримськотатарського народу, як і мови та культури інших народів».

У Сімферополі 22-24 грудня проходить 5-та сесія IV Курултаю (Курултай кримськотатарського народу – найвищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу).

22 грудня перед початком Курултаю перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив журналістам, що кримськотатарський народ має право на самовизначення й не має наміру відмовлятися від ідеї створення національної держави.

А на запитання, чи не вважають лідери кримських татар, що позиція щодо наміру створити національну державу може стати причиною звинувачення в сепаратизмі, Рефат Чубаров відповів, що не розуміє, про який сепаратизм йдеться: «Якщо народ на своїй території говорить про своє право на самовизначення в рамках існуючої держави, то який же це сепаратизм?!».
XS
SM
MD
LG