Доступність посилання

ТОП новини

Голова Верховної Ради заявив, що не підписуватиме закон про Кабмін, який Президент ветував 19 січня


За словами Олександра Мороза, Конституція не потребує підпису спікера після подолання парламентом президентського вето на закон. Верховна Рада подолала вето Президента на закон про Кабмін 12 січня. Віктор Ющенко ще раз ветував цей закон, пояснивши, що поданий на підпис документ відрізняється від тексту, який ухвалив парламент. Вчора Мукачівський міськрайоний суд ухвалив рішення, яке забороняє голові Верховної Ради підписувати та оприлюднювати закон про Кабмін.


За словами Олександра Мороза, Конституція не потребує підпису спікера після подолання парламентом президентського вето на закон: "Він підписується раз після його прийняття й направляється на підпис Президентові й оприлюднення. Якщо Президент після подолання вето не вважає за потрібне підписувати закон, голова Верховної Ради зобов''язаний оприлюднити його зі своїм підписом, що був поставлений свого часу".

Мороз нагадав, що підписував закон про Кабмін як голова Верховної Ради 27 грудня, після того, як депутати ухвалили відповідне рішення.

Водночас спікер звинуватив Мукачівський суд, який заборонив йому підписувати й оприлюднювати цей закон, у порушенні процедури розгляду справи.

Верховна Рада подолала вето Президента на закон про Кабмін 12 січня. Через тиждень Віктор Ющенко ще раз ветував цей закон, пояснивши, що поданий на підпис документ відрізняється від тексту, який ухвалив парламент.

Олександр Мороз заявляв, що в разі, якщо глава держави не підпише цього закону, він поставить власний підпис під документом.

Вчора Мукачівський міськрайоний суд ухвалив рішення, яке забороняє голові Верховної Ради підписувати та оприлюднювати закон про Кабмін.

Напердодні Президент України закликав Олександра Мороза забезпечити дотримання Конституції під час повторного розгляду закону про Кабмін. Про це йдеться у листі Віктора Ющенка, якого він направив голові Верховної Ради.

«Звертаю Вашу увагу на те, що 19 січня 2007 року Президент України повернув Закон України «Про Кабінет Міністрів України» з пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою України. При цьому глава держави керувався положеннями частини другої статті 94 Конституції України та Рішенням Конституційного Суду України від 7 липня 1998 року №11-рп», – наголошує у листі Віктор Ющенко. «Ви як голова Верховної Ради України маєте під час розгляду парламентом зазначеного Закону забезпечити додержання положень Конституції України та процедури, встановленої Регламентом Верховної Ради України», – зазначає Президент.

Матеріал по темі: «Мукачівський суд попередив Мороза».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG