Доступність посилання

ТОП новини

Спікер має вдруге підписати закон «Про Кабмін», якщо вирішить ввести його в дію


На цьому наголошує представник Президента в Конституційному Суді Володимир Шаповал. Тим часом заступник голови Секретаріату Президента Арсеній Яценюк зазначив, що в разі підписання Олександром Морозом цього закону, Глава держави подасть позов до Конституційного Суду.


На цьому наголошує представник Президента в Конституційному Суді Володимир Шаповал: “В разі коли Президент, згідно з його повноваженнями, не підписує закон після подолання вето, наприклад, у 10-тиденний термін не підписує закон, тоді замість Президента, можливо, на тому ж самому місці, візьму на себе сміливість сказати, підпис ставить голова Верховної Ради, відповідно до Конституції України”.

Голова Верховної Ради раніше заявив, що для набуття чинності закону про Кабмін йому не треба ставити свій підпис, оскільки він зробив це відразу після ухвалення закону парламентом ще у грудні.

Тим часом заступник голови Секретаріату Президента Арсеній Яценюк зазначає, що в разі підписання Олександром Морозом цього закону, Глава держави подасть позов до Конституційного Суду: «Завдяки так званій технічній помилці є чудовий конституційний шанс, як того вимагає Регламент Верховної Ради, переголосувати президентські пропозиції. Було б доцільно ухвалити їх у цілому. Президент скоротив їх кількість із 42 до 8, тобто ключових, які порушують конституційні норми. Буде прикро, якщо конституційні пропозиції Президента не будуть підтримані. За таких умов є дуже прозорий і зрозумілий шлях. За умови підписання закону і його оприлюднення, Президент буде змушений подавати конституційне подання до Конституційного Суду в частині визнання Закону України «Про Кабінет Міністрів» нелегітимним в цілому».

У середу Віктор Янукович заявив, що парламент може ухвалити поправки Президента до закону «Про Кабмін» після набуття ним чинності.

Віктор Янукович: «Закон «Про Кабінет Міністрів» має набути чинності цього тижня. Процес, який сьогодні іде навколо цього закону – природній. На початку третьої сесії від Президента надійдуть пропозиції щодо деяких поправок до цього закону. Однак цей закон ухвалений, і це буде можливо буде зробити, як поправки до вже діючого закону».

Однак, представник Віктора Ющенка в Конституційному Суді Володимир Шаповал вважає, що Президент порушить Конституцію, якщо погодиться з умовами прем’єра щодо закону «Про Кабмін»: «Якщо була така пропозиція, то є пропозиція, практично, порушити Конституцію. Хоча Президент бачить, що є проблеми – порушена процедура, але підписує закони». Верховна Рада подолала вето Президента на закон про Кабмін 12 січня. Через тиждень Віктор Ющенко ще раз ветував цей закон, пояснивши, що поданий на підпис документ відрізняється від тексту, який ухвалив парламент.

Матеріали до теми:

• Володимир Шаповал: Президенту пропонують порушити Конституцію. • У становищі навколо Закону «Про Кабінет Міністрів України» винна «нелегітимна» конституційна реформа – суддя Федерального апеляційного суду США Богдан Футей. • Полеміка навколо Закону «Про Кабмін триває». • Мукачівський суд попередив Мороза. • Економічні ризики президентсько-прем’єрських змагань. • Президент вдруге наклав вето на Закон України Про Кабінет Міністрів. Що це означатиме для українського суспільства?
XS
SM
MD
LG