Доступність посилання

ТОП новини

Міністр оборони України Анатолій Гриценко обговорить з послом США в Україні справу розгортання американських протиракетних радарів в Центральній Європі


Про це міністр сказав журналістам в літаку, відправляючись з робочою поїздкою в Севастополь.

Про це міністр сказав журналістам в літаку, відправляючись з робочою поїздкою в Севастополь: «В мене запланована зустріч в понеділок з Надзвичайним і Повноважним Послом США паном Тейлором, в ході якої я планую обговорити з ним це питання, для того, щоб отримати достатньо інформації про мету розміщення цих об’єктів, їх параметри».

За словами міністра, після цього оборонне відомство сформулює свою позицію щодо цього питання.

Напередодні в інтерв’ю Радіо Свобода речник Міністерства оборони України, підполковник Андрій Лисенко сказав, що можливе розміщення американських протиракетних радарів є внутрішньою справою Чехії і Польщі: "Це право кожної країни вирішувати: чи розміщати військові бази Сполучених Штатів, або не розміщувати їх. А Росія також в праві висловлювати свої думки з цього приводу. Стосунки і з тими, і з тими країнами у нас дружні. Тому якихось явних загроз Україна не відчуває".

Тим часом Росія засудила план США з розміщення оборонних ракетних комплексів у Польщі та Чехії. Про це заявив російський міністр оборони Серґей Іванов.

США стверджують, що озброєння повинно запобігати загрозі нападу з боку Ірану та Північної Кореї.

Іванов, однак, вважає, що ці країни не здатні створити настільки далекобійні ракети.

Чехія вже розпочала переговори зі США про розташування американського протиракетного радару на чеських теренах.

Відповідно рішення про початок переговорів ухвалила у середу Рада безпеки Чеської Республіки.

Президент країни Вацлав Клаус заявив, що американський радар у Чехії не ставить під загрозу чесько-російські відносини.

Клаус повідомив, що говоритиме про це з президентом Росії Володимиром Путіним під час свого візиту до Москви у квітні цього року.
XS
SM
MD
LG