Доступність посилання

ТОП новини

Керівник МАГАТЕ застеріг від військової операції проти Ірану


Мухаммед ель-Барадеї, однак, не назвав країни, які можуть напасти на ісламську державу.

Про це Мухаммед ель-Барадеї заявив під час всесвітнього економічного форуму, який вже третій день триває у швейцарському Давосі.

Він вважає, що застосування зброї “матиме катастрофічні наслідки” і тільки заохотить Іран до створення атомної бомби.

Керівник Міжнародної агенції з атомної енергії, однак, не назвав країни, які можуть напасти на ісламську державу.

Раніше США та Ізраїль спростували інформацію про їхній намір бомбити Іран через небажання країни припинити збагачення урану.

Мухаммед ель-Барадеї наголосив на необхідності дипломатичного діалогу з іранського ядерного питання: "Ніхто не знає, чи має Іран таємний ядерний об’єкт і знання про те, як його збудувати. Звичайно, в них є таке знання! Ви збираєтесь розбомбити знання? Це нездійсненна пропозиція. Доки у світі є близько 30 країн, основою безпеки яких є ядерні засоби стримання, не можна очікувати, що решта 160 країн, які не забезпечені таким захистом, заявлять: “Ми не збираємось створювати ядерну зброю”.

Наприкінці минулого року Рада Безпеки ООН запровадила обмежені економічні санкції проти Ірану, оскільки офіційний Тегеран не відмовився від ядерної програми.

США звинувачують ісламську державу у прагненні створити ядерну зброю, однак Іран наполягає на мирному характері розробок.
XS
SM
MD
LG