Доступність посилання

ТОП новини

Російські політологи дають поради наступникові Тарасюка.


Мар’яна Драч Слухати: Прага, 31 січня 2007 року (Radio Svoboda.Ua) – Російські оглядачі давно критикували Бориса Тарасюка, й тому не стала несподіванкою і їхня радість, що він покинув міністерське крісло.


Російський політолог Андрєй Окара каже Радіо Свобода, що російський політикум жахався українського міністра, якого вважав надто прозахідним.

"Я гадаю, що ситуація, яка склалася довкола цієї посади і постаті доволі двозначна. З одного боку, тут є чисто політичний аспект, коли прихильники Віктора Януковича намагаються розправитися з прихильниками Віктора Ющенка, при чому методами відверто зневажливими і тенденційними. Але щодо перспектив розвитку української дипломатії, то я гадаю, що Борис Тарасюк фактично намагався перетворити Україну на сателіта, перш за все, Сполучених Штатів. У російському дипломатичному і політичному співтоваристві Бориса Івановича оцінювали як проамериканську фігуру, яку ніхто спокійно сприймати не міг, всі його жахалися", – заявив Радіо Свобода Окара.

Cєрґєй Марков: «Тарасюк сформував цілу команду русофобів»

А наближений до Кремля директор російського Інституту політичних досліджень Cєрґєй Марков у розмові з Радіо Свобода назвав Бориса Тарасюка "типовим русофобом", головне завдання якого – максимально нашкодити єдності Росії і України.

"Саме він був головним організатором провокацій проти російських моряків і маяків. Його відставка – це гарний знак, але не остаточний. Справа в тому, що за ці роки Тарасюк сформував цілу команду русофобів в МЗС, яких відбирали туди саме за цим принципом. Обов''язки міністра зараз виконує Володимир Огризко, такий же русофоб стовідсоткового ґатунку. І таких огризків в українському МЗС повно. Якщо МЗС очолить клон Тарасюка, то від цього краще не буде", – вважає Cєрґєй Марков.

Хто ж очолить зовнішньополітичне відомство після Тарасюка?

В Україні тим часом лунають різні прогнози, хто ж очолить зовнішньополітичне відомство після Бориса Тарасюка. Серед кандидатур називають Олександра Чалого та Арсенія Яценюка, які нині займають чільні посади в Секретаріаті Президента, та народного депутата з фракції "Наша Україна" Петра Порошенка. Хто із них може найкраще сприяти поліпшенню українсько-російських відносин?

Стосовно цих осіб директор російського Інституту політичних досліджень Cєрґєй Марков зауважив: "Хто з них рішучіше зможе вичистити МЗС від русофобів, той і стане серйозним міністром закордонних справ. Мені особисто доволі симпатичний Чалий, у нього величезний досвід, зокрема на посаді заступника міністра закордонних справ. Яценюка звичайно дискредитує тривала робота в Помаранчевій адміністрації Це не дуже добре. А Чалий більше працював з донецькими, зі справжнім бізнесом. Гадаю, що МЗС має більше представляти бізнес, а не божевільних другосортних гуманітаріїв, і громадянське суспільство. Порошенка поважають усі бізнесмени, але в громадській думці Росії до нього суперечливе ставлення, бо він був головним спонсором Помаранчевої революції, а його 5 канал є лідером щодо русофобії в українському інформаційному просторі" .

Матеріали до теми:

• Які наслідки матиме відставка Тарасюка для європейського майбутнього України? • Представники ЄС: Тарасюк користувався авторитетом у Європі. • У Польщі негативно сприйняли відставку Тарасюка. • Україна потребує проукраїнських політиків, вважає італійський політолог. • Подвійна відставка. • Хто буде наступником Тарасюка? • Європарламентар: "Не ясно куди прямує Україна".

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG