Доступність посилання

ТОП новини

Візит Назарбаєва: українсько-казахські перспективи.


Тетяна Ярмощук Київ, 1 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Сьогодні до Києва із дводенним офіційним візитом прибуває Президент Казахстану. Чим цей візит відрізнятиметься від попередніх і що від нього очікувати? Чим є Казахстан для України? І чи існують у перспективи українсько-казахської співпраці?

Нурсултана Назарбаєва зустрічають у Борисполі. 1 лютого 2007 р.
Україні потрібен казахський газ, а Казахстанові — транзит енергоносіїв українською територією. Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив член парламентського комітету у закордонних справах Тарас Чорновіл.

На його думку, перспективи українсько-казахської співпраці великі, однак повною мірою не реалізовані: «Є проблема надходження транзиту енергоносіїв із Казахстану, який хоче серйозно вийти на західні ринки і повною мірою не має таких можливостей. Тут Україна може запропонувати свої послуги чи в напрямку через Росію, чи по каспійському транспортному енергетичному шляху. Так ми можемо домовлятися. З іншого боку, Україна має потребу в енергоносіях цієї країни. Це теж для нас дуже важливо».

Діловий візит задля енергетичної співпраці

Однією з головних тем нинішніх українсько-казахських переговорів буде питання співпраці саме в енергетичній сфері, вважає представник комітету Верховної Ради у закордонних справах Олег Білорус: «Казахстан стає великим нафтопродукуючим центром. Маючи великі запаси нафти та газу, він зацікавлений вийти на світові ринки. Сьогодні він може це зробити, використовуючи глобальні нафтогазові мережі України, потужність яких перевищує 140 мільярдів кубів газу. Плюс до цього, будівництво нафтопроводу Одеса — Броди — Плоцьк відкриває нові можливості. До цього ще слід додати, що можливий консорціум співпраці Україна — Казахстан — Азербайджан».

На думку політолога Олександра Дергачова, нинішній візит Нурсултана Назарбаєва до Києва буде виключно діловим: «Період ритуальних візитів на пострадянському просторі залишився позаду. У виконанні всіх пострадянських країн домінує прагматична політика. Казахстану це стосується в першу чергу. Загальний рівень співпраці, а особливо потенціал, який досі мало використовувався, створюють серйозний предмет для переговорів. Чи готові вже сторони виходити на конкретні рішення? Можливо, таких рішень зараз буде небагато, але тут не буде ритуалу заради ритуалу і порожніх декларацій».

Востаннє Нурсултан Назарбаєв приїздив до України наприкінці позаминулого року.

Матеріали до теми:

• Назарбаєв у Берліні – званий гість, якому доводиться чути не тільки компліменти. • Україна ініціює створення нафтового консорціуму з Росією, Азербайджаном та Казахстаном. • Український літак Ан-148 прибув до Астани раніше, ніж прем’єр Віктор Янукович.
XS
SM
MD
LG