Доступність посилання

ТОП новини

Ключове послання Україні від ЄС — стабільність у країні


Європейський Союз у перебігу засідання Україна — Трійка ЄС у вівторок закличе українських лідерів зробити максимум для забезпечення політичної стабільності в країні. У вівторок у Києві має відбутися засідання Україна — Трійка ЄС. На засіданні мають обговорити перспективи укладення нового базового договору між Україною та ЄС.


Європейський Союз у перебігу засідання Україна — Трійка ЄС у вівторок закличе українських лідерів зробити максимум для забезпечення політичної стабільності в країні.

Про це заявила офіційний представник Верховного представника ЄС із питань зовнішньої політики й безпеки Хав’єра Солани Крістина Ґальяк.

«Головний наш заклик до всіх лідерів — зробити максимум, щоб просунутися до того, що ми називаємо стабільністю. Я думаю, це буде ключовим посланням Європейського Союзу», — сказала Ґальяк у понеділок у Брюсселі.

У вівторок у Києві має відбутися засідання Україна — Трійка ЄС. На засіданні мають обговорити перспективи укладення нового базового договору між Україною та ЄС.

Президент України вже створив делегацію для участі в переговорах про цей договір.

Нещодавно в ЄС схвалили мандат Європейській Комісії на такі переговори. До документа не потрапила згадка про прагнення України стати членом ЄС; європейські прагнення Києва згадали в окремій заяві, не обов’язковій до виконання.

Україна хоче, щоб Євросоюз визнав її бажання вступити до ЄС. У Брюсселі ж збираються будувати взаємини з Києвом у рамках Європейської політики сусідства, яка виключає членство. Представники Європейського Союзу у своїх виступах у принципі не виключають членства України, але в далекому майбутньому. Європейські експерти, що слідкують за останніми змінами зовнішньополітичного курсу України, кажуть, що Київ мав би нарешті твердо визначитися щодо свого спрямування, перш ніж у Брюсселі зможуть щось обіцяти.
XS
SM
MD
LG