Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Янукович: протистояння у парламенті загрожує стабільності країни і відносинам зі стратегічними партнерами


Про це заявив сьогодні прем’єр-міністр, відкриваючи засідання уряду. Закон щодо заборони приватизації газотранспортної системи, який вчора ухвалили депутати, Янукович назвав суто політичним.


Про це заявив сьогодні прем’єр-міністр, відкриваючи засідання уряду: «Учора приступила до роботи Верховна Рада, відбулося відкриття третьої сесії. І ви знаєте, як вона розпочиналася. Це не випадково, тому що йде протистояння політичних сил в країні, жорстке протистояння, яке, на жаль, не приносить позитиву стабільності в Україні і відносинам з нашим стратегічним партнером».

Віктор Янукович уточнив, що йдеться про стратегію паливно-енергетичного розвитку України і відносинах з Росією.

Закон щодо заборони приватизації газотранспортної системи, який вчора ухвалили депутати, Янукович назвав суто політичним. На його думку, вже існує достатня законодавча база з цього питання.

Тим часом мiнiстр промисловостi та енергетики Росії Вiктор Христенко заявив, що Україні варто бiльше опiкуватися розвитком своєї газотранспортної системи, а не її недоторканістю. Так він відреагував на ухвалення Верховною радою закону про заборону манiпуляцiй iз власнiстю НАК «Нафтогаз України».

Російський міністр наголосив, що пропозицiя про об''єднання газотранспортних i видобувних активiв двох держав пролунала з української сторони. В свою чергу, Росія була готова піти назустріч і надати Україні ексклюзивний режим взаємодiї, стверджує Віктор Христинко. Він назвав «абсолютно здоровою» iдею взаємної участi у транспортних i видобувних активах. У вівторок Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє будь-які приватизаційні операції з державною газотранспортною системою.

Зокрема, виключена оренда чи приватизація державної компанії «Нафтогаз України» іноземцями.

За відповідний законопроект у вівторок проголосували 430 народних депутатів.

Близько 40 депутатів від БЮТ і «Нашої України» у вівторок вранці блокували роботу Верховної Ради, вимагаючи ухвалення в парламенті заборони на приватизацію газотранспортної системи.

Опозиція висловлювала побоювання, що уряд Віктора Януковича може передати українські газопроводи у власність Росії в обмін на доступ до російських родовищ газу.

Лідерка БЮТу Юлія Тимошенко заявила: «Російська Федерація сьогодні має закон, який дозволяє деяким приватним підприємствам розробляти родовища, але експортом займається виключно підприємства РАО «Газпром». Крім того, в Росії сьогодні є колосальна нестача газу власного видобутку навіть для забезпечення своїх потреб і контрактів. Тому вони і притягнули туркменський газ. І питання йде не в конфронтації з Росією. Ми можемо створити будь-яке спільне підприємство з Росією, але без внесення наших суттєво важливих стратегічних державних об’єктів».

А керівник парламентської фракції «Наша Україна» В’ячеслав Кириленко зазначив: «Ми будемо робити все для того, щоб виборці, які проголосували за фракції правлячої коаліції, зрозуміли, до чого призводить правління такого уряду у сенсі цін, у сенсі тарифів, у частині забезпечення прав людини, соціальних видатків, виплат, пенсій, заробітних плат. Про ці речі уряд і правляча коаліція воліють не говорити. Вони займаються лише перетягуванням для себе нових і нових повноважень. Проти цього дві фракції демократичної опозиції будуть боротися».

Напередодні перший віце-прем’єр-міністр, міністр фінансів Микола Азаров заявив в інтерв’ю газеті «Дело», що спільне з Росією управління українською газотранспортною системою є доцільним. За словами віце-прем’єр-міністра це дозволило б Києву отримувати російське «блакитне паливо» за нижчими цінами. При цьому Азаров зазначив, що газотранспортна система лишатиметься у власності України.

Раніше прем’єр Янукович допускав об’єднання газотранспортних активів з росіянами на паритетних умовах.

Минулого тижня під час прес-конференції у Москві Володимир Путін заявив, що не виключає участі українських компаній у видобутку енергоресурсів на території Росії. Йшлося також про створення газотранспортного консорціуму.

Вiце-прем''єр з питань паливно-енергетичного комплексу України Андрiй Клюєв спростував заяву російського лідера.
XS
SM
MD
LG