Доступність посилання

ТОП новини

Ухвалення і оприлюднення закону про Кабмін у Секретаріаті Президента називають кримінальним злочином


Керівник Секретаріату Президента Віктор Балога заявив у середу, що глава держави вже скерував до Конституційного Суду подання щодо скасування в цілому закону про Кабмін.

Керівник Секретаріату Президента Віктор Балога заявив у середу, що глава держави вже скерував до Конституційного Суду подання щодо скасування в цілому закону про Кабінет міністрів.

Віктор Балога: “Підставою стало порушення процедури ухвалення та набрання чинності цим законом. Йдеться про нехтування конституційним принципом верховенства права. Оприлюднений закон переконливо засвідчив, як в українському політикумі порушуються зобов‘язання. Президент не пішов і не міг піти на цю фальсифікацію. За регламентом Верховної Ради будь яка зміна тексту, слова, речення чи навіть коми, має голосуватися тільки в сесійній залі. Ніяких махінацій з текстом вже по цьому закону бути не може. Я вважаю, що це кримінальний злочин”.

2 лютого Закон “Про Кабінет Міністрів України” оприлюднили офіційні друковані видання, відтак він набув чинності.

Напередодні Президент удруге ветував цей закон, коли після подолання в парламенті першого вето йому подали на підпис інший текст.

Президент вважає офіційну публікацію закону нелегітимною, а сам закон неконституційним.

Матеріали до теми:

• Антикризовики знову взялися за Конституційний Суд. • Прем’єр пропонує Конституційному Суду припинити розгляд подання про неконституційність заборони йому переглядати політичну реформу. • Володимир Шаповал: Президенту пропонують порушити Конституцію. • У становищі навколо Закону «Про Кабінет Міністрів України» винна «нелегітимна» конституційна реформа — суддя Федерального апеляційного суду США Богдан Футей. • Економічні ризики президентсько-прем’єрських змагань.
XS
SM
MD
LG