На думку нашоукраїнця Михайла Поживанова, останнім часом Конституційний перетворюється на політичний орган: “Я не можу сказати, що Конституційний Суд є тією останньою інстанцією, на яку можуть сподівати люди. Він мені більш нагадує політичний орган, який вирішує питання тих, чи інших політичних сил, навіть не з юридичної точки зору, а з політичної. Це прикро, оскільки тоді у нас немає того органу, який був би тлумачем законодавства, що набирає чинності, і працюючого законодавства”.
Конституційний Суд опинився у глухому куті?
Регіоналка Людмили Кириченко вважає, що Конституційний Суд сьогодні у дуже скрутному становищі: “На мій погляд, все віддавати на вирішення Конституційного – безперспективна ситуація. Всі проблеми, які сьогодні є потрібно вирішувати шляхом переговорів та порозуміння”.
Масові позови політиків до Конституційного Суду – небезпечна тенденція. Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив політолог Олесь Доній: “Виглядає небезпекою для України дискредитація цього судового органу, якщо політичні сили застосовуватимуть таку методу. Це означатиме, що розрубати ті протиріччя, які існують зараз між гілками влади і окремими політичними партіями цей орган не зможе, і будь-який його вердикт може не сприйматися половиною українського політикуму, що насправді є небезпекою для держави”.
Після півторарічної перерви у серпні минулого року Верховна Рада таки затвердила склад Конституційного Суду.
Матеріали до теми:
Президент і Кабінет Міністрів продовжують з’ясовувати стосунки. Тепер – у судах. Шуфрич лякає Президента. Дострокові парламентські вибори: міф чи реальність? Від битви за Закон про Кабмін до війни за зміну зовнішньополітичного курсу України.