Доступність посилання

ТОП новини

БЮТ та “Наша Україна” повернуться сьогодні до питань обмеження тарифів та підвищення соціальних виплат


Парламентська опозиція обіцяє змусити коаліцію ухвалити проект про обмеження тарифів та ЖКГ та постанову про соціальні гарантії. Учора у відповідь на обіцянки опозиції блокувати роботу Верховної ради депутати антикризової більшості самі заблокували парламентську трибуну і не допустили до розгляду відповідних законопроектів. У вчорашній заяві уряду мовиться про «безмежний цинізм, безвідповідальність і відвертий популізм» блоків «Наша Україна» і Юлії Тимошенко.


Парламентська опозиція обіцяє змусити коаліцію ухвалити проект про обмеження тарифів та ЖКГ та постанову про соціальні гарантії. Учора у відповідь на обіцянки опозиції блокувати роботу Верховної ради депутати антикризової більшості самі заблокували парламентську трибуну і не допустили до розгляду відповідних законопроектів.

Навчені вчорашнім досвідом опозиціонери не кажуть в який спосіб вони сьогодні переконуватимуть антикризовиків. Представник Блоку Юлії Тимошенко Андрій Шкіль Радіо Свобода сказав: “Ми вже раз попередили, і бачите, неочікуваності не вийшло. Ми, як опозиція, не будемо міняти методів діяльності, тому що ми не маємо можливості цього зробити. Ми не можемо переголосувати, ми не можемо зібрати більшість в парламенті. Ми можемо тільки наголошувати, що парламентська коаліція робить такі-то дії, які завдають збитку державі”.

Лідер “Нашої України” В’ячеслав Кириленко заявив: “Спочатку уряд самоусунувшись від цієї проблеми, Кабінет Міністрів на чолі з Віктором Януковичем, пропонує скасувати заборону на стягнення пені, за несвоєчасну сплату тарифів за послуги з наших громадян, розуміючи, що багаторазово підвищені тарифи людина, яка працює і отримує середню зарплату в країні, сплачувати не може”.

Натомість урядовці у підвищенні тарифів звинувачують опозицію. Віце-прем’єр міністр Володимир Рибак: “У 18 областях Партія регіонів не має жодної людини на керівній посаді. Досить вводити в оману громадян України. Шановні політичні опоненти поставили людей на коліна. Їдьте в регіони і вибачайтеся за те, що ви там натворили”.

У вчорашній заяві уряду мовиться про «безмежний цинізм, безвідповідальність і відвертий популізм» блоків «Наша Україна» і Юлії Тимошенко.

Водночас Кабінет Міністрів у своїй заяві звинуватив у нинішньому зростанні цін і тарифів саме теперішню опозицію — попередні уряди Юлії Тимошенко і Юрія Єханурова.

Уряд заявляє, що «не піддасться на шантаж і провокації» і «забезпечить стабільний розвиток країни і надійний соціальний захист громадян».

У вівторок депутати від НУ і БЮТ намагалися через блокування трибуни домогтися розгляду законопроекту про обмеження росту тарифів на житлово-комунальні послуги. Більшість під проводом Партії регіонів Прем’єр-міністра Віктора Януковича відмовилася внести його на розгляд.

Зі стилістикою заяви Кабміну можна познайомитися на урядовому сайті.

Наразі ж прожитковий мінімум для українців – 387 гривень, а мінімальна пенсія – 400 гривень. А тарифи на житлово-комунальні послуги у різних областях зросли від 1,5 до 4 разів.
XS
SM
MD
LG