Доступність посилання

ТОП новини

“Наша Україна” і Блок Юлії Тимошенко підписали Угоду про об’єднану опозицію


Згідно з документом, Об’єднана опозиція добиватиметься проведення дострокових виборів до парламенту та місцевих рад. Об’єднана опозиція виступає, зокрема, за імперативний мандат для депутатів місцевих рад, скасування змін до Конституції...


Офіційна церемонія підписання Угоди про Об’єднану Опозицію між Блоком “Наша Україна” та Блоком Юлії Тимошенко відбулася 24 лютого о 13:00 у конференс-залі Верховної Ради.

Документ підписали Голова Ради Блоку “Наша Україна” Віктор Балога та Голова БЮТ Юлія Тимошенко.

Керівним органом Об’єднаної Опозиції стала Координаційна Рада, до якої увійдуть по шість представників від кожного учасника Об’єднаної Опозиції.

Згідно з документом, Об’єднана опозиція добиватиметься проведення дострокових парламентських виборів та виборів депутатів місцевих рад.

В угоді зазначено, що Об’єднана опозиція виступає за імперативний мандат для депутатів місцевих рад, скасування змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року та ухвалення нової редакції Основного Закону.

Програма Коаліції – є спільною програмою дій на випадок сформування парламентської більшості та коаліційного Уряду.

У документі мовиться і про Основні ініціативи Програми Коаліції, зокрема, курс на примирення та єднання української нації, нова соціальна політика, реформування системи соціальних стандартів та пільг, механізми досягнення високого рівня енергетичної безпеки а також досягнення повноправного членства в ЄС та НАТО.

З пiдписанням угоди завершується переговорний процес мiж БЮТ i "Нашою Україною", i розпочинається спільна боротьба з державними загрозами, заявила лiдерка блоку Юлiя Тимошенко: «Загрози для незалежності держави, для стабiльностi нашої країни, загрози, якi сформувалися в соцiальних питаннях, щодо життя людей, сьогоднi мають настiльки вагоме значення, що ми вирiшили, що опозицiя має бути єдина, опозицiя має бути сильною, i в парламентi, i за межами парламенту».

Віктор Балога на брифінгу зазначив, що сьогоднішнє підписання Угоди про Об’єднану Опозицію – це усвідомлений та відповідальний крок двох демократичних сил: «Це боротьба із повзучим державним переворотом, який проводить парламентська більшість і сформований ними уряд».

Голова Ради “Нашої України” про сьогоднішню ситуацію в країні сказав: «Нині ми бачимо ознаки руйнування української державності, наприклад, антиконституційний закон про Кабмін, створення республіки імені прем’єр-міністра, кадрові призначення, а також боротьба з усім українським. “Антикризова” коаліція ставить під загрозу існування України як суверенної держави. “Наша Україна” і БЮТ об’єдналися, що протистояти їхнім діям».

Віктор Балога також зазначив, що “Наша Україна” і БЮТ вирішили перегорнути сторінки минулого і почати все з початку, а спільна опозиційна діяльність не означає втрати самобутності “Нашою Україною” чи БЮТ: «Не буде одного вождя. Опозиційне об’єднання має згуртувати всі політичні сили демократичного спрямування. Наше об’єднання відкине реваншизм і зробить владу народною».

Як зазначив напередодні представник Президента у парламенті Роман Зварич, документ мало чим відрізняється від коаліційної угоди демократичних сил: «Документ трішки помінявся в преамбулі, виходячи з поточної політичної ситуації, але як і програмна частина документа, так і регламентна – залишаються ті ж самі».

Напередодні лідер фракції «Нашої України» В’ячеслав Кириленко заявив: «Координаційна рада, яка буде створена на підставі угоди, і до якої увійдуть представники обох фракцій демократичної опозиції, напрацьовуватиме нові методи протидії антидемократичному реваншу, який реалізовується в парламенті».

Коментарів з боку представників антикризової коаліції стосовно угоди про об’єднану опозицію поки що не має.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG