
Примусова і вимушена проституція
Голова департаменту економічної політики Міжнародної конфедерації профспілок Джеймс Говард пропонує країнам Євросоюзу приділяти цій проблемі більше уваги: “Уряди повинні зробити це більшим пріоритетом. Вони повинні мати набагато більше перевірок у районах “червоних ліхтарів” у тих країнах, де відбувається експлуатація людей. Щоб запобігти торгівлею людьми, уряди повинні мати домовленості про співпрацю з країнами, переважно з яких приїжджають жінки і дівчата. Уряди повинні також допомагати країнам походження економічно розвиватися, щоб там створювалися кращі робочі місця. Адже люди вимушені себе продавати, маючи такий маленький вибір”.
Втім, примусова праця в країнах Євросоюзу існує і в інших галузях. Так, декілька держав ЄС примушують ув’язнених без їхньої згоди працювати на приватні підприємства, де вони отримують менше від мінімальної зарплати і не мають соціального захисту.
Експлуатація дітей
Тривожною виглядає і ситуація з дитячою працею – її використовують майже в усіх країнах Євросоюзу. Здебільшого неповнолітніх примушують працювати на неофіційних роботах, у сільському господарстві і в родинному бізнесі. А в кількох країнах, насамперед, у Болгарії, Польщі, Румунії, Італії і Португалії, діти працюють і в офіційному секторі економіки. Неповнолітні задіяні також у проституції, їх залучають до кримінальної діяльності і жебрацтва.
Дискримінація жінок та етнічних груп
На робочих місцях ображають представників національних меншин, насамперед циган. Слабка стать також зазнає дискримінації – жінки заробляють у середньому на 40 відсотків менше, ніж чоловіки, вони частіше виявляються безробітними і слабко представлені на вищих посадах. Економічна дискримінація жінок особливо відчутна в східноєвропейських країнах ЄС. Якими є причини такого ставлення до слабкої статі?
Джеймс Говард: “Причини цього є, можливо, більш соціальні – це несприятливі давнішні традиції культури. Але навіть якщо причини є соціальні, вплив є економічним, це спричиняє нижчі життєві стандарти для жінок”.
За словами Джеймса Говарда, країни Євросоюзу повинні більше дбати про рівну оплату для жінок і зробити це пріоритетом для політики країн ЄС – як на європейському, так і на національному рівнях.
Матеріали до теми:
Тіло на продаж - українки та молдаванки популярний товар серед торговців людьми. ЄС пoсилює боротьбу з нелегалами. Україна закликає Чехію укласти нову угоду про працевлаштування. Хатні робітниці в Італії: права і соціальний захист. Human Rights Watch: Європейський Союз – лідер у захисті прав людини.