Доступність посилання

ТОП новини

Угода про спрощення візового режиму між Україною і ЄС може набути чинності вже до кінця року, вважають у Секретаріаті Президента


Заступник голови Секретаріату Олександр Чалий також вважає, що для України абсолютно реально за десять років втілити так звані «копенгаґенські критерії» вступу до Євросоюзу.

Одночасно має набути чинності й угода про реадмісію (повернення нелегальних мігрантів), заявив заступник голови Секретаріату Олександр Чалий.

Він нагадав на прес-конференції в суботу, що Україна й ЄС іще мають підписати парафовані минулого року угоди, а потім Верховна Рада має ратифікувати їх.

Раніше повідомляли, що підписання угоди заплановане на 18 червня під час засідання Ради Україна — ЄС.

Чалий також вважає, що для України абсолютно реально за десять років втілити так звані «копенгаґенські критерії» вступу до Євросоюзу.

Із таким планом виступив у четвер Президент України Віктор Ющенко під час свого візиту до Копенгаґена в Данії і одночасно в своїй статті в міжнародному щоденнику ділових кіл «Вол Стріт Джорнал».

За цим планом «політики нового реалізму» Україна має в односторонньому порядку зобов’язатися виконати ці критерії.

Копенгаґенські критерії вперше встановили на засіданні Європейської Ради в Копенгаґені 1993 року. Вони вимагають, щоб держава — кандидат на вступ до ЄС мала: стабільні демократичні інституції, що гарантують верховенство права, дотримання прав людини і захист меншин; дієву ринкову економіку і здатність витримати конкуренцію і ринкові умови всередині ЄС; і здатність взяти і виконати зобов’язання, що випливають із членства, як-то дотримання цілей політичного, економічного і валютного союзу.
XS
SM
MD
LG