Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада планує сьогодні розглянути призначення Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ


Фракція Партії регіонів розділилася щодо підтримки кандидатури Володимира Огризка керівником МЗС. Утім, нашоукраїнці вкотре заявляють: посада міністра закордонних справ – прерогатива глави держави. А фракція КПУ не голосуватиме за кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ України. Тим часом об’єднана опозиція сподівається, що сьогодні парламент розгляне 17 пунктів її вимог.

Фракція Партії регіонів розділилася щодо підтримки кандидатури Володимира Огризка керівником МЗС. Про це повідомив регіонал Василь Кисельов, який не бажає голосувати за цю кандидатуру: «Ми враховуємо думку кожного депутата нашої фракції. Перемови у Секретаріаті Президента ідуть саме з тим, щоб знайти вихід із цієї ситуації, знайти компромісне рішення. Тому я не хотів би, щоб ми зациклювалися на Огризку. На Огризку світ клином не зійшовся».

Утім, нашоукраїнці вкотре заявляють: посада міністра закордонних справ – прерогатива глави держави. Представник “Нашої України” Петро Порошенко переконаний, що Президент не змінить кандидатуру Володимира Огризка: «Президент має виключне право на визначення кандидатури міністра закордонних справ. Це є одним з механізмів реалізації відповідальності Президента за зовнішню політику. Якщо ми не хочемо будь-якого загострення ні в суспільстві, ні в країні, то зобов’язання антикризової коаліції, або прийняти ці позиції Конституції, або змінити Конституцію. Поки Конституція не є зміненою, то антикризова коаліція не має можливості диктувати Президенту щодо визначення цієї кандидатури».

А фракція КПУ не голосуватиме за кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ України. Про це заявив журналістам перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк: «позиція комуністів справедлива і вона не змінюється».

Він також зазначив, що на сьогодні не можна говорити про можливість виходу КПУ з антикризової коаліції, в разі якщо інші її члени позитивно проголосують за кандидатуру Огризка.

14 березня після зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком і головою Верховної Ради Олександром Морозом прем''єр-міністр Віктор Янукович заявив про досягнення домовленості розглянути президентську кандидатуру на посаду міністра закордонних справ у парламенті. Наступного дня Верховна Рада під час розгляду питання призначення Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ вирішила перенести це питання на вівторок, 20 березня. Таке рішення підтримали фракції більшості.

Тим часом об’єднана опозиція сподівається, що сьогодні парламент розгляне 17 пунктів її вимог. Про це сказали лідер БЮТ Юлія Тимошенко та лідер фракції «Наша Україна» В’ячеслав Кириленко на брифінгу у понеділок після завершення політичних консультацій в Секретаріаті Президента. Юлія Тимошенко: «Ми задоволені тим, що Президент, все ж таки, висловив пропозицію, щоб сьогодні на 16.00 у Верховній Раді зібрали робочу групу з представників або керівників фракцій і щоб всі наші пропозиції до владної більшості були розглянуті, і завтра до порядку денного були внесені ті законопроекти, проекти постанов, які будуть спільно погоджені і які можуть спільно ухвалюватися завтра у Верховній Раді».

В Секретаріаті глава держави, прем’єр-міністр, спікер і керівники фракцій парламенту обговорювали шляхи подолання політичної кризи.

Минулого тижня Блок Юлії Тимошенко та “Наша Україна” полишили сесійну залу, оскільки антикризовики проігнорували 17 вимог опозиційного ультиматуму.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG