Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура оголосила Юрію Луценку підписку про невиїзд


Про це повідомив журналістам сам екс-міністр внутрішніх справ, лідер «Народної самооборони» після допиту в Головному слідчому управлінні ГПУ. Голова Секретаріату Президента Віктор Балога заявив, що дії Генпрокуратури щодо Юрія Луценка підтверджують переведення відомства у ручний режим управління уряду і коаліції. Порушення кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ «Наша Україна» вважає політичною розправою.


Про це повідомив журналістам сам екс-міністр внутрішніх справ, лідер «Народної самооборони» після допиту в Головному слідчому управлінні ГПУ.

«Мені, нарешті, зробити те, що мали зробити о 6:30 ранку – пред’явили постанову про порушення кримінальної справи і притягнення мене в якості підозрюваного, а також дізналися протягом цих двох годин про те, що я працював радником Президента і міністром внутрішніх справ – все», – сказав Юрій Луценко.

Він зазначив, що його підозрюють у зловживанні службовими обов’язками при поводженні зі зброєю та боєприпасами.

«Також мені оголошено, як і слідувало чекати, у зв’язку з політичним характером цієї справи, підписку про невиїзд. Я відмовився її підписати у зв’язку з тим, що це є надуманий документ, адже я жодного разу не уникав слідства», – сказав Юрій Луценко.

На його переконання, тільки в цьому заключається ця «надумана» справа, яка має перешкоджати його громадській діяльності на території України.


Відповідаючи на запитання, чи буде він продовжувати поїздки по Україні, Юрій Луценко зазначив, що проконсультується зі своїми захисниками. Він зазначив, що має право пересуватись по Україні, але має попереджати слідчого.

Юрій Луценко повідомив, що він завтра на 9:00 запрошений на черговий допит.

Сьогодні від 6:30 ранку у квартирі колишнього міністра внутрішніх справ, активіста, і одного з організаторів помаранчевої революції проводили багатогодинний обшук. З помешкання вилучили низку особистих документів Юрія Луценка.

Голова Секретаріату Президента Віктор Балога заявив, що дії Генпрокуратури щодо Юрія Луценка підтверджують переведення відомства у ручний режим управління уряду і коаліції. Він припустив, що своїми діями Генпрокуратура прагне обмежити громадянську активність Луценка і прихильників його руху «Народна самооборона».

Порушення кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ "Наша Україна" вважає політичною розправою. Лідер парламентської фракції В’ячеслав Кириленко заявив: «Це означає, що Генеральна прокуратура і силові структури знову стали на шлях не боротьби із злочинністю, а на шлях політичної розправи».


А сам Юрій Луценко ще перед допитом назвав дії Генпрокуратури щодо нього провокацією: «Я вважаю, що це чиста підстава для того, аби обмежити моє пересування країною, бо в мене вилучили всі документи, крім внутрішнього паспорта. Мене обмежують у моїй громадській діяльності. Ну і власне, досі я не маю на руках ключових документів, яких вимагає закон: постанови про порушення кримінальної справи, принаймні, копію рішення суду про обшук тут».

Втім, антикризова коаліція спростовує звинувачення опозиції. Представник Партії регіонів Василь Кисельов заявив: «Хто такий Луценко для нас? Та він ніхто, і прізвище його ніяк. Тому що він сьогодні не політичний лідер, він сьогодні не міністр, як політична фігура, він сьогодні не депутат, як політична фігура. Він сьогодні ніхто, він сьогодні громадянин, такий, як багато інших».


Голова Верховної Ради України Олександр Мороз доручив підготувати звернення до Генеральної прокуратури з приводу обгрунтованості обшуку у квартирі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це він повідомив сьогодні на засіданні парламенту. За його словами, це робиться тому, що йдеться про народного депутата кількох попередніх скликань і про людину, яка донедавна була міністром внутрішніх справ України. Олександр Мороз висловив переконання, що Генпрокуратура дасть «відповіді максимально об’єктивні».

У Генеральній прокуратурі не коментують подію, посилаючись на норми Кримінального кодексу України.

Тим часом речниця лідера громадянського руху «Народна самооборона» Інна Кисіль спростувала інформацію газети «Сегодня» про те, що офіс «Народної самооборони» розташований у будинку на бульварі Дружби народів, де учора знайшли арсенал зброї: «Я заявляю, що офіс «Народної самооборони» розташований на вулиці Боженка 86-Н. Всі закиди, які сьогодні були надруковані в газеті «Сьогодні» спростовую. Є дві причини цих закидів. Перше – це вони хочуть залякати Юрія Віталійовича Луценка. І друге – вони хочуть зробити з «Народної самооборони» терористичну організацію. Все це є провокацією».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG