Доступність посилання

ТОП новини

Юрій Луценко вдруге прийшов на допит до Генпрокуратури


Лідер громадянського руху «Народна самооборона» називає справу проти нього політичною і надуманою, а її справжньою метою — перешкодити лідерові опозиційного руху пересуватися Україною. «Наша Україна» вважає порушення кримінальної справи проти колишнього міністра внутрішніх справ політичною розправою. Антикризова коаліція заперечує звинувачення опозиції.

Юрій Луценко біля будівлі Генпрокуратури.
В інтерв’ю журналістам біля входу до Головного слідчого управління екс-міністр внутрішніх справ, лідер Громадянського руху «Народна самооборона» Юрій Луценко висловив подив тим, чому слідчі застосували до нього підписку про невиїзд: «Звичайно, що в антикризової коаліції нерви здали. Якщо Луценка не пускають до людей, то люди прийдуть до Луценка».

Юрій Луценко учора повідомив також, що він відмовився підписувати підписку про невиїзд: «Також мені оголошено, як і слідувало чекати, у зв’язку з політичним характером цієї справи, підписку про невиїзд. Я відмовився її підписати у зв’язку з тим, що це є надуманий документ, адже я жодного разу не уникав слідства».

Луценко називає справу проти нього політичною і надуманою, а її справжньою метою — перешкодити лідерові опозиційного руху пересуватися Україною.

Він звернув увагу, що такі дії проти нього почалися якраз тоді, коли провідники «Народної самооборони» почали поїздки Східною Україною.

Пікет на підтримку Юрія Луценка під час його візиту до Генпрокуратури.
Луценко додав, що й далі має право пересуватися Україною, попередивши слідчого, але ще проконсультується про свої подальші поїздки з адвокатами.

У вівторок уранці Генпрокуратура також здійснила обшук у помешканні Луценка.

2 березня проти нього порушили кримінальну справу про зловживання службовими обов’язками і незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами. Йдеться про звинувачення, пов’язані з видачею колишнім міністром внутрішніх справ іменної зброї.

«Гаряча» прес-конференція Луценка у власній квартирі після обшуку.
За словами Луценка, він є підозрюваним у цій справі.Секретаріат Президента назвав дії Генпрокуратури щодо Луценка «новими методами залякування суспільства».

Дії Генпрокуратури щодо Юрія Луценка підтверджують переведення цього відомства у ручний режим управління уряду і коаліції, вважають у Секретаріаті.

Працівники Генпрокуратури виносять з квартири Луценка ящик з вилученими під час обшуку речами.
Голова Секретаріату Віктор Балога припустив, що своїми діями Генпрокуратура прагне обмежити громадянську активність Луценка і прихильників його руху «Народна самооборона».

«Наша Україна» вважає порушення кримінальної справи проти колишнього міністра внутрішніх справ політичною розправою.

Ця справа «означає, що Генеральна прокуратура і силові структури знову стали на шлях не боротьби із злочинністю, а на шлях політичної розправи», заявив Лідер парламентської фракції «Нашої України» В’ячеслав Кириленко.

Антикризова коаліція заперечує звинувачення опозиції.

Матеріали до теми:

• Невиїзний? З Луценка взяли підписку про невиїзд, а перед тих обшукали його квартиру. • Політичне дежавю, або Чому українська влада вдалася до обшуку й допиту екс-міністра МВС Юрія Луценка?

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG