Доступність посилання

ТОП новини

США надсилають до Іраку нові війська, в Іраку далі гинуть люди, ООН хоче посилити гуманітарну діяльність в Іраку


Пентаґон повідомив, що надішле до Іраку ще 9 тисяч військовослужбовців, щоб посилити військову присутність у Багдаді для операції з наведення безпеки. Тим часом в Іраку протягом минулої доби загинули ще принаймні 56 осіб у цілій низці вибухів і обстрілів. А Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Ґутерріш говорив про «гуманітарну кризу» з внутрішніми біженцями в Іраку.

Пентаґон повідомив, що надішле до Іраку ще 9 тисяч військовослужбовців. При цьому близько половини їх вирушить туди раніше, ніж планували спершу.

Мета передислокації — посилити військову присутність у Багдаді для операції з наведення безпеки, яка має протривати принаймні до серпня.

США вже надіслали до Іраку близько 30 тисяч військових додатково в намаганні відновити контроль над становищем із безпекою в країні і покласти край насильству в ній.

Тим часом в Іраку протягом минулої доби загинули ще принаймні 56 осіб у цілій низці вибухів і обстрілів, а також знайшли тіла ще 19 розстріляних, яких викрали напередодні в неділю.

А ООН повідомила про плани посилити присутність і наростити діяльність в Іраку.

Про це повідомив Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Ґутерріш, який у неділю закінчив переговори з керівниками Іраку.

Водночас він закликав владу країни очолити міжнародні зусилля для полегшення тяжкого становища майже 4 мільйонів внутрішніх біженців в Іраку.

За словами Ґутерріша, це «гуманітарна криза». Він закликав міжнародну спільноту допомогти «поділити цей тягар».
XS
SM
MD
LG