Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд продовжує сьогодні розгляд справи щодо конституційності Указу Президента про розпуск парламенту


На засіданні КСУ, яке відбувається у відкритому режимі, на запитання суддів відповідає постійний представник Верховної Ради в суді Анатолій Селіванов. Якщо не буде умисного затягування судового процесу, на рішення Конституційного Суду можна очікувати вже цього тижня, вважають представники коаліції та уряду. На думку нашоукраїнця Михайла Поживанова, допоки Конституційний Суд винесе рішення, сторони протистояння швидше за все домовляться.

На засіданні КСУ, яке відбувається у відкритому режимі, на запитання суддів відповідає постійний представник Верховної Ради в суді Анатолій Селіванов.

Розгляд подання депутатів від коаліції про відповідність Основному Закону Указу Президента про припинення повноважень Верховної Ради Конституційний Суд розпочав 17 квітня.

Якщо не буде умисного затягування судового процесу, на рішення Конституційного Суду можна очікувати вже цього тижня, вважають представники коаліції та уряду.

Регіонал Юрій Мірошниченко, який у КСУ представляє інтереси позивачів, не виключає, що Суд може ухвалити альтернативне рішення, яке не задовольнить жодну сторону: "Це буде найгірший варіант, оскільки відсутність чіткої відповіді, чи є Указ Президента неконституційним, поглибить політичну кризу. Кожна зі сторін буде доводити, що її позиція підтримана Судом”.

На думку нашоукраїнця Михайла Поживанова, допоки Конституційний Суд винесе рішення, сторони протистояння швидше за все домовляться: “Мені здається, що цього тижня між Президентом, головою уряду і керівниками парламентських фракцій буде досягнуте певне політичне рішення, котре позбавить Конституційний Суд (необхідності) ухвалювати остаточно можливе рішення”.

Конституційний Суд розглядав у суботу подання 53 народних депутатів щодо відповідності Основному Законові указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Біля будинку Суду далі мітингували кілька тисяч прихильників і коаліції, і опозиції. А на майдані Незалежності акції вщухли.


Під стінами Конституційного Суду зібралися близько 5 тисяч прихильників коаліції та опозиції. Обидва мітинги розділив кордон міліції.

Мітингувальники обох таборів налаштовані мирно, зазначив учасник акції Анатолій Антонович із Харківщини.

«Треба зробити так, щоб Україна була вільна і спокійна, щоб політики домовилися, щоб прийшли до одного спільного рішення. Вибори — так вибори, але не поспішати, зробити все обдумано… Приїхали за свій рахунок, а обідаємо за рахунок партії. Завтра поїдемо, посадимо городи і повернемося… На майданах виступаючі трошки не толерантно поводяться, обзивають депутатів гомосексуалістами. На майдані „Партії регіонів“ люди ведуть себе більш толерантно. Прапор тримаю з надписом БЮТ, але не підтримую депутатів, які ображали „сусідів“», — каже Анатолій Антонович.Галина обожнює Януковича та його прибічників. Тому її дратують танці помаранчевих під гучну музику поруч та виступи біля мікрофона з образами в бік її лідерів, розповідає пенсіонерка.


«Я кинула город. У мене немає вже сил дивиться. Три роки вони бунтують, будоражать народ — ну скільки можна? Навіщо нам вибори — Ющенко ж сказав, що вибори були справедливі, а тепер йому не подобається Верховна Рада і треба всю Україну бунтувати? Я кинула все варене й печене. Ви не бачите, що все це несправедливо? Ви не бачите, що люди страдають? Нам набридло кожен день слухати оцю брехню, тому ми сюди й прийшли!», — зазначила Галина, колишній архітектор.

Чи є вже готове рішення Конституційного Суду?

Конституційний Суд України продовжуватиме працювати у пленарному режимі в понеділок, заявили в самому Суді після кінця засідання в суботу.

Представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ярослав Мендусь заявив, буцімто частина суддів уже підготувала рішення про конституційність Указу Президента щодо розпуску парламенту.

У суді він відмовився відповідати на питання одного з суддів Володимира Кампо. Суддя розкритикував поведінку Мендуся.

Напевно, Ярослав Мендусь недостатньо обізнаний у тому, як приймаються рішення в судах, припускає депутат від «Нашої України» Микола Катеринчук.

«Останнім часом у мене є впевнена думка, що рішення Конституційного Суду буде або в напрямку підтримки позиції указу Президента, або про все, крім цього указу. Я не думаю, що Конституційний Суд не буде звертати увагу на всі попередньо винесені ними раніше рішення. Як фахівець у конституційному праві я можу сказати, що указ Президента бездоганно виписаний з точки зору правової, юридичної і політичної. Підстав вважати, що хтось знає рішення, в мене немає. Але думка про позитивний результат на користь Президента в мене є стовідсотково. Акції протесту щодо невиконання указу Президента цілком логічні, а акції, пов’язані з тим, щоб не виконувати чинне законодавство і не помічати цей указ, — це штучна, непослідовна і до того ж слабка, політично невиграшна позиція. Крім протестної позиції опозиції, немає інших протестів. Ми бачимо спробу створити „Майдан“ для туристів», — заявив Катеринчук.

Коли припинять мітинги, не відомо

Дату точного припинення мітингів і демонстрацій передбачити важко, адже невідомі плани керівників цих акцій, говорить відомий правник і народний депутат від «Партії регіонів» Ярослав Сухий: «Я, наприклад, знаю, що Партія регіонів покликала своїх людей, щоб забезпечити вільний доступ суддів Конституційного Суду до робочого місця і не допустити провокацій. Інша сторона робить усе, аби суспільство думало, що цей суд нехороший і не може ухвалювати рішення. Це серйозна загроза розвиткові процесів правового нігілізму у суспільстві, чого я не хотів би бачити в Україні. Я не знаю, скільки ще потрібно часу, щоб з’ясовувати просту істину, але коли винесуть рішення, акції припиняться. Я знаю інше: що деякі депутати України хворі на голову. Ніяких доказів, заяв чи фактів підкупів суддів ніхто не показував, тому такі огульні міркування стосовно підкупності суддів нічого доброго суспільству не дають. Я категорично заперечую проти таких голослівних тверджень».

Конституційний Суд продовжує розгляд справи щодо відповідності Конституції указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 5 скликання. На засіданні в суботу були присутні 17 із 18 суддів, не з’явився Віктор Шишкін. Причину його відсутності головний суддя не пояснив.

За станом здоров’я не прибув до зали також один із авторів подання — депутат-регіонал Юрій Мірошниченко.

Водночас на майдані Незалежності в суботу спокійно, припинилися концерти, розійшлись мітингувальники — вперше за останні декілька тижнів. Наметове містечко безлюдне.

Коли Партія регіонів планує продовжити протести на майдані Незалежності, організатори не повідомляють.

Матеріали до теми:

• Закон чи змова: як розв’язуватимуть кризу українські політики – через судові рішення чи політичні домовленості? • Майдан на замовлення. Чи вербують в Інтернеті на мітинги? • Молодь на Майданах. Хто? За кого? Чому? • Чия крапка розв’яже політичну кризу в Україні? • Встановлення конституційності – другий тиждень

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG