Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд України продовжить розгляд правомірності Указу Президента про розпуск парламенту у вівторок, 24 квітня


На засіданні у понеділок суддя КС Володимир Кампо запропонував суду прийняти проект ухвали про призупинення конституційного провадження, заявивши, що процес розгляду перейшов у політичну площину.


На засіданні у понеділок суддя Конституційного Суду Володимир Кампо запропонував суду прийняти проект ухвали про призупинення конституційного провадження, заявивши, що процес розгляду перейшов у політичну площину.

За словами Кампо, постійний представник Верховної Ради в КС Анатолій Селіванов відмовляється відповідати не тільки на його питання, але й більшості суддів КС.

Володимир Кампо: «Конституційний Суд України, як єдиний орган конституційної юрисдикції не наділений повноваженнями вирішувати цю справу по суті. Оскільки не має права втручатися в політичні питання діяльності Президента, Кабміну та Верховної Ради, встановлювати норми Конституції, інші нормативно-правові акти, заповнюючи наявні в них прогалини, які регулюють розподіл повноважень між законодавчою, виконавчою владою та Президентом України».

Як зазначив голова КС Іван Домбровський, проект ухвали, запропонований Володимиром Кампо, не може бути розглянутий на засіданні, що проводиться у відкритому режимі, а тільки в закритому режимі. «До цього ми повернемось тоді, коли прийде час», – зазначив Домбровський.

Тим часом заступник голови Верховної Ради Микола Томенко пропонує провести референдум у разi збереження конфлiкту пiсля рiшення Конституційного Суду: «Є указ президента, i його треба виконувати. Буде рiшення КС – його треба виконувати. Якщо конфлiкт не вичерпується – проводимо референдум».

На думку Миколи Томенка, такий референдум слід провести в червнi або липнi поточного року і перше питання повинно стосується того, чи виступають громадяни за достроковi парламентськi вибори, а друге питання має стосуватися конституцiйного устрою України.

Розгляд подання депутатів від коаліції про відповідність Основному Закону Указу Президента про припинення повноважень Верховної Ради Конституційний Суд розпочав 17 квітня.

Віктор Ющенко заявив минулої п’ятниці про можливе призупинення Указу про розпуск Верховної Ради для удосконалення виборчого законодавства.

А спікер парламенту Олександр Мороз пропонує ухвалити меморандум примирення, який передбачатиме скасування президентського Указу і пошук компромісу за круглим столом.

Під стінами Конституційного Суду у понеділок перебувало близько 7 тисяч прихильників і коаліції, і опозиції. Обидва мітинги розділяв кордон міліції.

Матеріали до теми:

• Закон чи змова: як розв’язуватимуть кризу українські політики – через судові рішення чи політичні домовленості? • Майдан на замовлення. Чи вербують в Інтернеті на мітинги? • Молодь на Майданах. Хто? За кого? Чому? • Чия крапка розв’яже політичну кризу в Україні? • Встановлення конституційності – другий тиждень

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG