Доступність посилання

ТОП новини

Новий указ свідчить, що Ющенко готовий на компроміс – євродепутати


Наталія Вікуліна Брюссель, 26 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Указ про перенесення дати виборів до Верховної Ради свідчить, що Президент України Віктор Ющенко готовий до компромісу. Про це заявили Радіо Свобода євродепутати, які стежать за тим, що діється в Україні. Водночас європейські експерти зауважують, що проводити вибори наприкінці червня буде краще з організаційної точки зору.

Правильним рішенням назвав євродепутат від Польщі Міхал Камінський новий Указ Президента України. Віктор Ющенко тим самим демонструє готовність до компромісу і показує, що хоче запобігти поглибленню кризи. Але політичні опоненти Ющенка не налаштовані на компроміс, каже Міхал Камінський.

Міхал Камінський
(europa.eu)
“У цьому і полягає проблема України, що інша сторона не показує готовності до компромісу. І я дуже побоююся того, що пан Янукович і його товариші роблять останнім часом. Але я сподіваюся, що вони зрозуміють – пан Ющенко має підтримку міжнародної спільноти, що ми показали вчора на дебатах у Європарламенті. І що єдиний для них шлях – це просто визнати, що президент є президент, і йти на вибори” , – сказав польський європарламентар.

(europa.eu)
Заступник голови Делегації Європарламенту у зв''язках з Україною, британець Чарльз Таннок уважає, що з перенесенням виборів Ющенко хоче мати час, щоб збільшити популярність політичних сил, які його підтримують: “Справа в тому, що до 27 травня залишилося замало часу для приготувань. Я думаю, що якщо суд вирішить на його користь і Раду розпустять, президент повинен ставитися дуже хворобливо до того факту, що опитування зараз показують дуже низьку підтримку для його партії “Наша Україна”. Тож він хоче більше часу для кампанії і намагається змінити на свою користь громадську думку”.

Обирати новий парламент краще в червні, ніж у травні

Дослідниця Центру європейської політики Аманда Акчакоджа пропонує зачекати рішення Конституційного Суду стосовно першого Указу Президента. Водночас дослідниця вказала, що в Україні не зовсім уявляють, що суперечить закону, а що ні: “Я починаю думати, що в Україні люди не знають, що є конституційним, а що ні. Тому що всі сперечаються, наводять протилежні аргументи. Тож найбільш важливим залишається те, щоб пан Ющенко і пан Янукович якомога скоріше дійшли компромісу і повернули країну до політичної стабільності”.

Брюссельський експерт уважає, що вибори проводити краще в червні, ніж у травні, адже це дає більше часу підготуватися до голосування. Щоправда, це можливо, якщо на нову дату погодяться всі партії, додає експерт.

На Заході погані спогади про Святослава Піскуна у ролі Генпрокурора

(RadioSvoboda.Ua)
Тим часом Президент Ющенко сьогодні підписав ще один Указ – про поновлення на посаді Генпрокурора Святослава Піскуна. У Європі його передовсім пам‘ятають за зволікання із розслідуванням справи вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе. А доповідачка Парламентської Асамблеї Ради Європи з питань України Ганне Северинсен сказала Радіо Свобода: “Досвід був не хорошим. Він затягував багато чого. Здається, що не було багато зусиль насправді проводити розслідування і було багато помилок”.

Северинсен сказала, що була б здивована, якби Піскун, знову ставши Генпрокурором, довів до кінця це вбивство, яке оглядачі називають найгучнішим у новітній історії України.

Матеріали до теми:

• Україна запросить ОБСЄ спостерігати за достроковими парламентськими виборами • Ющенко переносить вибори і сподівається на компроміс між опозицією та коаліцією. Естонія розпочала розкопки біля пам’ятника радянському солдатові у Талліні (Огляд європейської преси) • У Європарламенті пройшли дебати щодо ситуації в Україні • Білоруський опозиціонер: «З політичного погляду Ющенко робить правильні кроки»
XS
SM
MD
LG