Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд отримав подання щодо конституційності вже нового Указу Президента про розпуск парламенту від 26 квітня


Представник КС повідомив, що зареєстровано подання 160 народних депутатів України щодо відповідності Основному закону Указу Президента від 26 квітня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових виборів на 24 червня. За повідомленням прес-служби Конституційного Суду, КС продовжує розгляд справи попереднього поданням 53-х народних депутатів щодо Указу Президента від 2 квітня.


Представник Конституційного Суду повідомив, що зареєстровано подання 160 народних депутатів України щодо відповідності Основному закону Указу Президента від 26 квітня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових виборів на 24 червня.

Напередодні Голова Верховної Ради Олександр Мороз заявив, що відповідне подання підписали понад 200 депутатів.

За повідомленням прес-служби Конституційного Суду, КС продовжує розгляд справи попереднього поданням 53-х народних депутатів щодо Указу Президента від 2 квітня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради п’ятого скликання.

Судове засідання КС у п’ятницю проходило у закритому режимі.

Напердодні, в ефірі телекомпанії «Студія «1+1» народний депутат від «Нашої України» Руслан Князевич заявив, що Конституційний Суд припинив провадження щодо конституційності Указу Президента від 2 квітня про дострокові вибори.

Він зазначив, що на засіданні у четвер усі 17 присутніх суддів КС проголосували за відповідне рішення. Разом з тим Князевич не сказав, звідки в нього така інформація.

Один із представників коаліції в Конституційному Суді Юрій Мірошниченко заявив: «На мій погляд справа по суті вже розглянута. Новий указ Президента в своїй результативній частині дублює попередній указ. Там лише в мотиваційній частині згадана 90-та стаття. Я думаю, що затягувати цей процес наші опоненти будуть намагатися. Але у суду є підстави для того, щоб швидко прийняти це рішення».

А представник Президента у Конституційному Суді Володимир Шаповал вважає, що у КС не має підстав для продовження розгляду першого указу Президента про розпуск парламенту від 2 квітня, оскільки, відповідно до першого пункту указу Президента від 26 квітня, скасовано указ від 2 квітня.

Сьогодні, відповідно до чинного законодавством, – стартувала парламентська передвиборча кампанія.

Матеріали до теми:

• Замкнений цикл чи нова фаза конфлікту: що змінює в українській ситуації другий президентський Указ про розпуск парламенту? • Віктор Ющенко поновив на посаді Генпрокурора Святослава Піскуна • Україна запросить ОБСЄ спостерігати за достроковими парламентськими виборами • Новий указ свідчить, що Ющенко готовий на компроміс – євродепутати • Ющенко переносить вибори і сподівається на компроміс між опозицією та коаліцією. Естонія розпочала розкопки біля пам’ятника радянському солдатові у Талліні (Огляд європейської преси)
XS
SM
MD
LG