Доступність посилання

ТОП новини

Прем''єр-міністр Віктор Янукович допускає проведення позачергових виборів на підставі політичних консультацій і узгоджень


Про це він сказав у суботу на брифінгу в Кабінеті Міністрів. У суботу Конституцiйний суд України на закритому пленарному засiданнi продовжив розгляд подання 53 народних депутатiв з приводу вiдповiдностi Основному закону указу Президента вiд 2 квiтня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Своїм указом від 26 квітня Президент Віктор Ющенко визнав свій указ про розпуск Ради від 2 квітня таким, що втратив силу, знову достроково припинив повноваження Ради 5-го скликання і призначив позачергові вибори на 24 червня.


Про це він сказав у суботу на брифінгу в Кабінеті Міністрів: «Ми пропонуємо зупинитися і піти правовим шляхом, повернутися в правове поле, спокійно підійти до цих питань. І якщо ми сядемо і дійдемо до висновку, що дійсно нам треба йти на вибори, таке рішення буде прийнято. Тоді тільки назва буде інша, не на підставі Конституції, а на підставі політичних консультацій і узгоджень. Тоді ми будемо звертатися до своїх виборців, щоб нас зрозуміли, чому склалася така ситуація».

За словами Януковича, необхідно діяти тільки в межах правового поля: «А якщо воно відсутнє, а є необхідність виходу з цієї політичної кризи – ми повинні чесно, дивлячись один одному в очі, сказати, що правових підстав немає, і є тільки єдиний можливий політичний шлях вирішення цього питання».

Прем’єр-міністр закликав політиків «сісти за стіл переговорів і з’ясувати, що треба зробити для того, щоб підготуватися до позачергових виборів, підготувати необхідне законодавство, яке сьогодні відсутнє. Для цього депутатам треба повернутися до зали Верховної Ради, щоб розглянути питання фінансування дострокових виборів, тому що без рішення Верховної Ради і змін до бюджету, згідно з українським законом це зробити неможливо. Тобто, дії Уряду залежать від рішення Верховної Ради, і цей закон повинен підписувати Президент».

Прихильники коаліції на Майдані 28 квітня 2007
Своїм указом від 26 квітня Президент Віктор Ющенко визнав свій указ про розпуск Ради від 2 квітня таким, що втратив силу, знову достроково припинив повноваження Ради 5-го скликання і призначив позачергові вибори на 24 червня.

У п’ятницю Прем’єр-міністр Віктор Янукович закликав Президента Віктора Ющенка скасувати свій указ про перенесення дострокових виборів Верховної Ради.

Виступаючи у п’ятницю на мітингу на майдані Незалежності у Києві Прем’єр-міністр заявив: «Ми не боїмося виборів, ми за те, щоб Президент скасував всі свої укази, і після того, як він скасує всі укази, як він усім говорить політикам, що ми повинні пройти через чистилище українського народу, нехай він покаже приклад як це робити й зробить сам перший таку заяву, і піде на дострокові Президентські й парламентські вибори. Тоді це буде чесно».

У суботу Конституцiйний суд України на закритому пленарному засiданнi продовжив розгляд подання 53 народних депутатiв з приводу вiдповiдностi Основному закону указу Президента вiд 2 квiтня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG