Доступність посилання

ТОП новини

Президент звільнив Сюзанну Станик


Тетяна Ярмощук Київ, 1 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Друге звільнення у Конституційному Суді. Після Валерія Пшеничного Президент звільняє за порушення присяги суддю Сюзанну Станик.


Майже увесь квітень ім’я Сюзанни Станик на перших шпальтах українських газет. Виконувач обов’язків керівника СБУ повідомляє про майно, яке надійшло її родичці. Вартість майна обчислюється мільйонами доларів; власниця майна має таке ж прізвище, що і мати конституційного судді, ім’я по батькові також збігаються. Генеральна прокуратура спростовує інформацію; СБУ повідомляє нові подробиці.

Напередодні слухання справи про встановлення відповідності Основному закону Указу Президента про розпуск парламенту, опозиція закликала Сюзанну Станик, яка була призначена суддею-доповідачкою у цій справі, зробити самовідвід. У перший день слухання пані Станик заявила, що не робитиме самовідводу:

“Я ні в якому випадку не заявляю самовідвід. Я буду працювати по цій справі і виконувати обов’язки не перед панами Наливайченками, а перед народом України відповідно до тієї присяги, яку я дала”.

У Секретаріаті Президента заявляли, що призначення Сюзанни Станик суддею-доповідачкою порушує регламент Конституційного Суду. А Віктор Ющенко запропонував голові суду Івану Домбровському публічно розповісти про ці порушення регламенту.

Тиск чи продовження політико-правового конфлікту?

Нинішнє звільнення Сюзанни Станик, як і звільнення судді Валерія Пшеничного, представники коаліції розцінюють, як тиск на Конституційний Суд. Регіонал Дмитро Святаш в інтерв’ю Радіо Свобода заявив:

“Я розцінюю такі дії Президента, як попередження всім: якщо вони діятимуть за Конституцією, вони будуть звільнені. Я не буду здивований, якщо після цих суто політичних звільнень з’явиться постанова про порушення кримінальної справи проти одного та іншого. Президент, який прийшов на хвилі демократії, є більшим узурпатором влади, ніж всі, хто були за часів України, починаючи від гетьмана Скоропадського”.

Нашоукраїнець Борис Беспалий називає звільнення Сюзанни Станик продовженням політико-правового конфлікту. Пан Беспалий не виключає, що і пані Станик, і пан Пшеничний оскаржуватимуть своє звільнення:

“Тут є колізія норм Конституції: той, хто призначає суддів Конституційного Суду, той їх і звільняє. Але у Законі “Про Конституційний Суд”, 26 стаття, прямо зазначає, що за порушення присяги судді звільняються Верховною Радою. Тобто, знову буде, як і в справі Піскуна, судовий розгляд”.

Звільнених Віктором Ющенком Сюзанну Станик та Валерія Пшеничного суддями Конституційного Суду призначив колишній Президент Леонід Кучма.

Матеріали до теми:

• Лідери трьох коаліційних партій виступили зі зверненням із приводу указу Президента про звільнення вже другого судді Конституційного Суду, призначеного раніше за президентською квотою • Втрати КСУ. Президент Віктор Ющенко звільнив суддю Валерія Пшеничного • Український гаманець: як позначається політична криза на доходах українців? (ПРЕС-КЛУБ РАДІО СВОБОДА) • Як можна побудувати громадянське суспільство в Україні? Інтерв’ю з керівником громадянської компанії “Пора” Євгеном Золотарьовим • Хто кому указ: чи реалізується план розв’язання кризи, запропонований парламентом? • Володимир Литвин: “Звичайно, вибори дострокові відбудуться. Ми будемо брати у них участь…” • Джордж Сорос: «Демократію не можна збудувати революціями» • На вибори з Президентом! Так хоче коаліція • Варіант 1994: Янукович – «ЗА», Ющенко – «ПРОТИ»
XS
SM
MD
LG