Доступність посилання

ТОП новини

Робоча група з урегулювання політичної кризи сьогодні продовжує роботу


На це їй дали ще два дні. Так вирішили Президент і Прем’єр-міністр. Ïхня вчорашня зустріч не дала очікуваних результатів – остаточну дату позачергових парламентських виборiв наразі не визначено. У п’ятницю, 18 травня, Президент Віктор Ющенко збирає на засідання Раду національної безпеки й оборони. На порядок денний засідання РНБО винесено три пункти: два «з актуальних проблем у сфері національної безпеки» та питання щодо врегулювання політичної ситуації в державі.


На це їй дали ще два дні. Так вирішили Президент і Прем’єр-міністр. Ïхня вчорашня зустріч не дала очікуваних результатів – остаточну дату позачергових парламентських виборiв наразі не визначено.

Керівники країни підбивали підсумки діяльності спільної робочої групи з підготовки до проведення позачергових парламентських виборів.

За словами секретаря Ради національної безпеки та оборони України Івана Плюща, Президент і Прем’єр-міністр запропонували робочій групі завершити роботу над пакетом документів протягом 1-2 днів.

Іван Плющ зазначив, що в перебігу роботи групи стало зрозуміло, що проблем більше, ніж «ми собі їх уявляли, і, незважаючи на тривалий термін роботи робочої групи і на такі вагомі, з деякою натяжкою, досягнення по узгодженню цілого ряду позицій, залишаються такі позиції, які без вдосконалення конституційного поля розв’язати неможливо».

Секретар РНБО наголосив, що дату дострокових виборів назвуть після остаточного досягнення домовленостей між коаліцією і опозицією.

У свою чергу, перший віце-прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Президент і Прем’єр-міністр детально вникли в суть пропозицій робочої групи щодо вдосконалення законодавства.

Микола Азаров розповів, що робоча група достатньо детально проінформувала їх про досягнутий компроміс, а також відверто розповіла про розбіжності. Віце-прем’єр висловив думку, що вирішити проблему проведення дострокових виборів в країні, в якій дострокові вибори жодного разу не проводились, можна лише шляхом внесення змін до законодавства.

«І оце самий складний момент, який вимагає і часу, і терпіння», – наголосив Азаров. Однак, за його словами, досягнення компромісу можливе.

Відповідаючи на запитання, чи вдасться членам коаліції і опозиції домовитись за два дні, оскільки терміни завершення роботи групи вже не раз переносились, Іван Плющ зазначив: «Нам сьогодні кажуть, що потрібно один-два дні, щоб запропонували конкретну дату, то я в ці два дні вірю, але я, на жаль, не можу виплинути на Грушевського, 5 сьогодні, щоб все таки було узаконено».

Крім того, він зауважив, що не говорив раніше про проведення виборів 15 липня, але теоретично висловлювався, що від дня домовленості необхідно додати 60 днів, які відводяться Конституцією на проведення дострокових виборів, і, таким чином, можна вийти на дату.

У п’ятницю, 18 травня, Президент Віктор Ющенко збирає на засідання Раду національної безпеки й оборони.

На порядок денний засідання РНБО винесено три пункти: два «з актуальних проблем у сфері національної безпеки» та питання щодо врегулювання політичної ситуації в державі.

Про це повідомила напередодні прес-служба Президента з посиланням на секретаря РНБО Івана Плюща.

Матеріали до теми:

• Робочій групі дали додатковий час • Коаліція проти голосування пакетом законопроектів щодо дострокових виборів і пропонує Президентові новий «круглий стіл» • «Наша Україна» пропонує внести в угоду про створення мегаблоку заборону на блокування з Партією регіонів, соціалістами та комуністами • Компартія відкликала свій підпис під Універсалом національної єдності • Таємниці закритих списків: як наблизити виборця до депутата? (Прямий ефір. Гості: Володимир Зубанов (ПР) та лідер Народно-демократичної партії Людмила Супрун) • Робоча група на фінішній прямій?
XS
SM
MD
LG