Доступність посилання

ТОП новини

Що не так із підготовкою до «Євро-2012» у Львові?


Галина Терещук Львів, 23 травня 2007 (RadioSvoboda.ua) — Львівська міськрада досі не надала і не затвердила земельні ділянки для побудови сучасного стадіону для проведення футбольних матчів Євро-2012. Посадовці мерії стверджують, що уже вирішили, де буде стадіон, і мають навіть інвесторів. Однак конкурс тим часом так і не оголосили, і, як кажуть у Львові, немає прозорості у підготовці до міжнародного заходу, який принесе місту мільйони євро. Тож чи Львів може бути виключений зі списку основних претендентів на проведення чемпіонату?

Від дня оголошення результатів тендеру на проведення матчів Євро-2012 львівські посадовці на чолі з мером Андрієм Садовим лише збирають брифінги і розповідають, чим вигідний Львову чемпіонат. Наразі оргкомітет із міських та обласних посадовців жодного разу не провів зустрічі, немає плану спільних дій.

Реальна картина у місті, де б мав відбутись чемпіонат, така: обмаль готелів, немає сучасного аеропорту, розпродані літаки, жахливі дороги, брак закладів харчування, неналежний стан громадського транспорту, потреба в додаткових пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, супермаркетах, немає сучасного великого медичного закладу, де б могли отримати медичну допомогу футбольні туристи.

У Львові потрібно перебудувати на сучасні усі автобусні і залізничний вокзали. Іще дві проблеми — водопостачання міста і брак робочої сили, зокрема будівельників. Останніх потребуватимуть найбільше, щоб підготуватись до чемпіонату.

Вартість побудови стадіону — понад 70 мільйонів євро. Начальник управління архітектури Львова Юрій Криворучко, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, чому досі прозоро не надана земля і не оголошені умови конкурсу, говорив про інше: про те, що території, які вони пропонують, належать і місту, і області, а ще братимуть землі і в району, і що ця територія — вільні ділянки, не обтяжені іншими власниками — вже запроектована.

Однак мерія не оголосила ані конкурсу, ані умов купівлі ділянок, але вже визначила інвесторів.

Співпрацю міської і обласної влад голова оргкомітету Євро-2012 і керівник обладміністрації Петро Олійник назвав Радіо Свобода незадовільною. У п’ятницю планують провести президію облради, а на найближчій сесії обговорять питання щодо підготовки до чемпіонату. Якщо мерія не вирішить остаточно питання з землею під стадіон і готелі, то це зробить облрада, яка має у комунальній власності землю і приміщення у Львові.

Петро Олійник, який сьогодні почувається посередником між державою і містом, каже, що має дещо інше бачення щодо підготовки до Євро-2012, аніж мер Львова Андрій Садовий. Зокрема щодо інвесторів, які мають бути не з Росії, а з Європи.

Потрібна підтримка центру

Олійник каже, що не задоволений підготовкою до проведення чемпіонату «в цілому державою Україна»: «Можна критикувати міськраду, тут є проблеми, немає рішення між обласною і міською владами. Головне сьогодні, що структуру має запропонувати національний оргкомітет, який іще жодного разу не зібрався. Ми повинні відчути, чи до нас взагалі повертається обличчям держава, чи ні».

Наразі у Львові вважають, що уряд ігнорує це місто. Для прикладу, для комунального стадіону у Донецьку, за словами голови ОДА Львівщини, з держбюджету надали 140 мільйонів гривень, а державному летовищу у Львові — жодної гривні.

У Львові твердять, що політика уряду скерована на те, щоб чемпіонат відбувся в одному з запасних міст — Одесі або Харкові, а не у Львові. Петро Олійник не виключає, що для того, щоб зірвати проведення чемпіонату у Львові, можуть кинути великий грошовий мішок.

За підрахунками уряду, в Україну на футбольні матчі у 2012 році приїдуть 400 тисяч іноземних туристів, кожний перебуватиме тут до 20 діб і витрачатиме щодня 400 доларів. Чи справді буде стільки охочих залишити тут аж по 8 тисяч доларів лише за українську частину спільного польсько-українського заходу, підрахунки мовчать.

Матеріали до теми:

• Підготовка і проведення чемпіонату з футболу Євро-2012 буде тестом на спроможність інтеграції України до Європи, заявив під час візиту до Варшави керівник МЗС України Арсеній Яценюк • Польська преса про офіційний візит міністра зовнішньополітичного відомства України Арсенія Яценюка до Польщі • Найслабше місто серед претендентів на проведення “Євро-2012” • Стадіон в обмін на житло. • «Дніпро» – стадіон під «Євро-2012».
XS
SM
MD
LG